دوشنبه , دی ۲۹ ۱۳۹۹
قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار / اخبار ایثارگران / اطلاعیه مهم ایثارگران
اخبار جانیازان راست قامتان

اطلاعیه مهم ایثارگران

اطلاعیه مهم ایثارگران

ايثارگران توجه كنند:

اخيرا” ‌در تماسهاي بسياري از ايثارگران حالت استغال اعلام مي شود بنياد استان تهران در تماس با آنان بيان ميدارد استعلامي از دستگاه محل خدمت آنان و يا صندوق بازنشستگي مربوطه تهيه شده است كه ايثارگر بايد نسبت به دريافت پاسخ آن از دستگاه محل خدمت و ارائه آن به بنياد اقدام كند. برخي از ايثارگران مي گويند هدف بنياد تهران و مناطق آن از اين اقدام چيست ؟‌و آيا به دنبال قطع حقوق حالت اشتغال ما هستند ؟ لازم است چند نكته اعلام شود:
۱- اين اقدام بنياد تهران و مناطق مربوطه خوسرانه بوده و بدون اطلاع ستاد مركز انجام گرفته و با تماسي كه با بالاترين مقام بنياد در اين رابطه داشتيم اين اقدام را تاييد نكرد و قول پيگيري در اين رابطه را داد. ضمنا”‌اعلام كرد ايثارگران حالت اشتغال نسبت به اين موضوع بي اعتنا باشند و اقدامي انجام ندهند.
۲- اين اقدام بي ارزش كه به جز تحميل استرس به ايثارگران نتيجه ديگري ندارد كاملا” بي حاصل است و اگر كساني آن را انجام داده اند نگران نباشند چوي حسب قانون بنياد هيچ اقدامي برابر آن نمي تواند انجام دهد.
۳- تغيير برخي افراد تنگ نظر كه كارشان فقط ايجاد بحران در بين ايثارگران است در دستور كار است كه اميد است به منظور حذف ديواربي اعتمادي بين بنياد و ايثارگران در اسرع وقت شاهد آن باشيم .

برابر اعلام نظر جناب آقاي مهدي ايزدي رئيس كميسيون ماده ۱۶ رسيدگي به شكايات ايثارگران ، كليه ايثارگراني كه در دستگاههاي اجرايي اعم از لشكري و كشوري حالت اشتغال شده اند و حكم حقوقي آنان برابر ماده ۴۰ قانون جامع و تبصره هاي آن كه بايد بر اساس آخرين حقوق و مزاياي دريافتي اعمال شود ، انجام نمي گيرد ، مي توانند با مراجعه به كميسيون ماده ۱۶ و طرح شكايت پيگير اين حق قانوني باشند . ايشان قول داده اند كه به اين موضوع در اسرع وقت رسيدگي و حكم قانوني صادر خواهد شد . لذا اين موضوع به عنوان گام اوليه تمكين به قانون در دستگاههاي اجرايي الزامي است . بنابر اين سعي كنيد اين اقدام را انجام دهيد تا با پشتوانه راي كميسيون ماده ۱۶ و در صورت لزوم ديوان عدالت اداري و ساير مراجع قضايي دستگاههاي اجرايي لشكري و كشوري وادار به تمكين به قانون شوند .

 

 

توضيحاتي در خصوص دو راي فوق
۱- فرزند يكي از رزمندگان نيروي قراردادي مشاغل كارگري دستگاه اجرايي ، ‌در شكايتي خواستار تبديل وضعيت استخدامي از قراردادي كارگري به رسمي قطعي مي شود.
۲- شعبه ۲۳ ديوان بدون توجه به مستند قانوني مربوط ( يعني تبصره الحاقي به ماده ۲۱ قانون جامع در قانون برنامه ششم ) و با بيان مصوبات غير مرتبط شكايت ايشان را رد مي كند.
۳- شاكي در مهلت مقرر به راي شعبه اعتراض و خواهان تجديد نظر مي شود.
۴- شعبه ۲۸ تجديد نظر ديوان عدالت اداري با دقت در مستندات قانوني و به استناد ماده ۷۶ قانون جامع و تبصره يك بند (ذ)‌ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه الحاقي به ماده ۲۱ قانون جامع،‌ ضمن پذيرش تجديد نظر خواهي و نقض راي شعبه ۲۳ راي به ورود شكايت سادر مي كندو اعلام مي دارد اين راي قطعي است .
لذا ايثارگران از برخي اقدامات كميسيون ماده ۱۶ و يا شعب ديوان عدالت اداري كه گاهي عليرغم وجود قوانين و تصريح به حقوق قانوني آنان ، احساس مي كنند مورد بي مهري قرار گرفته اند ، نااميد نشوند و مصرانه و مجدانه پيگير حقوق قانوني خود باشند. برابر قانون برنامه ششم كليه ايثارگران مشول ماده ۲۱ قانون جامع ، فرزندان و همسران آنان مي توانند نسبت به تبديل وضعيت استخدامي خود اقدام كنند و اين حق قانوني آنان است .

 

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

۴۵هزار رزمنده معسر سال آینده مستمری می‌گیرند

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس از تحت پوشش قرار گرفتن ۴۵ هزار رزمنده معسر در طرح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *