دوشنبه , اردیبهشت ۲ ۱۳۹۸
قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار / اخبار ایثارگران / راه‌اندازی سرویس کد دستوری (USSD) برای خدمت‌رسانی به ایثارگران

راه‌اندازی سرویس کد دستوری (USSD) برای خدمت‌رسانی به ایثارگران

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران از راه‌اندازی سرویس کد دستوری (USSD) برای خدمات‌رسانی به ایثارگران خبر داد.

خبرگزاری راست قامتان: علیرضا امینی با اشاره به توسعه دولت همراه و افزایش دسترسی‌پذیری خدمات الکترونیک بنیاد از بسترهای مختلف گفت: در همین راستا اداره کل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد اقدام به راه‌اندازی زیرساخت کد دستوری (USSD) کرده و طی رایزنی‌های به‌عمل‌آمده با سازمان فناوری اطلاعات، کد دستوری #۱۶۱۶*۴* به شکل انحصاری برای خدمات‌رسانی به ایثارگران تعریف شده است.
وی افزود: در حال حاضر دو سرویس «استعلام وضعیت ایثارگری» و «استعلام اعتبار کارت ایثارگری هوشمند» از این طریق ارائه می‌شوند. در سرویس استعلام وضعیت ایثارگری با ارسال کد ملی فرد، در پاسخ خصوصیات ایثارگری وی اعلام شده و در سرویس استعلام اعتبار کارت ایثارگری هوشمند با ارسال شماره سریال کارت ایثارگری هوشمند، اعتبار یا عدم اعتبار آن کارت اعلام خواهد شد.
مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: روش قبلی استعلام اعتبار کارت ایثارگری که از طریق پیامک انجام می‌شد متوقف شده و تمام افرادی که اقدام به استعلام اعتبار کارت ایثارگری از طریق پیامک کنند به شکل خودکار به کد دستوری #۱۶۱۶*۴* هدایت خواهند شد.
امینی در پایان اعلام کرد: تمام سرویس‌های ارائه شده از این بستر مشابه سایر خدمات الکترونیک بنیاد مبتنی بر زیرساخت سایبا (سامانه اطلاعاتی یکپارچه برخط ایثارگران)، کاملاً برخط و یکپارچه با سایر سامانه‌های الکترونیکی بنیاد است./ایثار

درباره ی علیرضا آقا میرزایی

مطلب پیشنهادی

نمونه رأی با موضوع الزام استخدام یکی از فرزندان کارکنان ایثارگر

هيأت عمومي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *