اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسط صندوق اشتغال ایثارگران به استان‌های سیل‌زده

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: در سال جاری ۳۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات تخصیص یافته توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران مربوط به استان‌های سیل‌زده و با اولویت ارائه به ایثارگران آسیب‌دیده در سیل بوده است.
خبرگزاری راست قامتان: رضا ریاحی با اشاره به ایجاد بیش از ۱۰ هزار شغل در سال ۱۳۹۷ از طریق تسهیلات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون نیز حدود ۲۵۰۰ شغل به‌واسطه تسهیلات صندوق برای ایثارگران ایجاد شده که بخشی از آن در حوزه شهری و بخشی در حوزه روستایی بوده است.

وی اعتبارات تخصیص یافته از طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به استان‌ها در سال جاری را بالغ بر ۱۳۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این وام‌ها به‌صورت قرض‌الحسنه و تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال به ایثارگران پرداخت می‌شود.
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران افزود: ۳۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات تخصیص یافته به استان‌ها مربوط به استان‌های سیل‌زده بوده است که این وام‌ها نیز ویژه اشتغال ایثارگران سیل‌زده و تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال ارائه می‌شوند و در واقع اولویت نخست این بخش از اعتبارات با ایثارگران آسیب‌دیده در سیل است.
ریاحی با اشاره به امضای قرارداد با بانک توسعه تعاون گفت: این قرارداد اواخر سال گذشته منعقد شده و تا پایان سال جاری اعتبار دارد و بر اساس آن وام‌هایی تا سقف ۳ میلیارد ریال با نرخ بهره بین ۱۰ تا ۱۴ درصد به ایثارگران پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به پرداخت وام‌های روستایی به ایثارگران گفت: نرخ سود این وام ۴ الی ۶ درصد است و ایثارگرانی که کارفرما باشند، به ازای جذب هر نیرو مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می‌کنند و البته اولویت جذب نیرو در این طرح نیز با ایثارگران است. در حال حاضر حدود ۵۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیز مربوط به این بخش از وام‌ها باقی مانده که در حال جذب است.
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران با بیان اینکه طرح افزایش نرخ وام‌های قرض‌الحسنه از ۲۰۰ به ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی شده است افزود: طرح ارائه وام‌های مشاغل خانگی نیز در حال انجام است که مربوط به ایثارگرانی است که با استفاده از دوره‌های آموزشی مانند دوره‌های فنی و حرفه‌ای در منازل خود اقدام به ایجاد شغل می‌کنند.
ریاحی در پایان با تشکر از همکاری بانک‌ها با این مجموعه گفت: باید از بانک‌های دولتی به‌خصوص از مدیران عامل، هیئت‌مدیره و کارکنان بانک ملی، توسعه تعاون، سپه، پست بانک، کشاورزی و مسکن تشکر کرد که در حوزه اشتغال ایثارگران نهایت همکاری را با مجموعه صندوق اشتغال و کارآفرینی داشته‌اند.

منبع: ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *