اطلاعیه مهم ایثارگران

اطلاعیه مهم ایثارگران

ایثارگران توجه کنند:

اخیرا” ‌در تماسهای بسیاری از ایثارگران حالت استغال اعلام می شود بنیاد استان تهران در تماس با آنان بیان میدارد استعلامی از دستگاه محل خدمت آنان و یا صندوق بازنشستگی مربوطه تهیه شده است که ایثارگر باید نسبت به دریافت پاسخ آن از دستگاه محل خدمت و ارائه آن به بنیاد اقدام کند. برخی از ایثارگران می گویند هدف بنیاد تهران و مناطق آن از این اقدام چیست ؟‌و آیا به دنبال قطع حقوق حالت اشتغال ما هستند ؟ لازم است چند نکته اعلام شود:
۱- این اقدام بنیاد تهران و مناطق مربوطه خوسرانه بوده و بدون اطلاع ستاد مرکز انجام گرفته و با تماسی که با بالاترین مقام بنیاد در این رابطه داشتیم این اقدام را تایید نکرد و قول پیگیری در این رابطه را داد. ضمنا”‌اعلام کرد ایثارگران حالت اشتغال نسبت به این موضوع بی اعتنا باشند و اقدامی انجام ندهند.
۲- این اقدام بی ارزش که به جز تحمیل استرس به ایثارگران نتیجه دیگری ندارد کاملا” بی حاصل است و اگر کسانی آن را انجام داده اند نگران نباشند چوی حسب قانون بنیاد هیچ اقدامی برابر آن نمی تواند انجام دهد.
۳- تغییر برخی افراد تنگ نظر که کارشان فقط ایجاد بحران در بین ایثارگران است در دستور کار است که امید است به منظور حذف دیواربی اعتمادی بین بنیاد و ایثارگران در اسرع وقت شاهد آن باشیم .

برابر اعلام نظر جناب آقای مهدی ایزدی رئیس کمیسیون ماده ۱۶ رسیدگی به شکایات ایثارگران ، کلیه ایثارگرانی که در دستگاههای اجرایی اعم از لشکری و کشوری حالت اشتغال شده اند و حکم حقوقی آنان برابر ماده ۴۰ قانون جامع و تبصره های آن که باید بر اساس آخرین حقوق و مزایای دریافتی اعمال شود ، انجام نمی گیرد ، می توانند با مراجعه به کمیسیون ماده ۱۶ و طرح شکایت پیگیر این حق قانونی باشند . ایشان قول داده اند که به این موضوع در اسرع وقت رسیدگی و حکم قانونی صادر خواهد شد . لذا این موضوع به عنوان گام اولیه تمکین به قانون در دستگاههای اجرایی الزامی است . بنابر این سعی کنید این اقدام را انجام دهید تا با پشتوانه رای کمیسیون ماده ۱۶ و در صورت لزوم دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی دستگاههای اجرایی لشکری و کشوری وادار به تمکین به قانون شوند .

 

 

توضیحاتی در خصوص دو رای فوق
۱- فرزند یکی از رزمندگان نیروی قراردادی مشاغل کارگری دستگاه اجرایی ، ‌در شکایتی خواستار تبدیل وضعیت استخدامی از قراردادی کارگری به رسمی قطعی می شود.
۲- شعبه ۲۳ دیوان بدون توجه به مستند قانونی مربوط ( یعنی تبصره الحاقی به ماده ۲۱ قانون جامع در قانون برنامه ششم ) و با بیان مصوبات غیر مرتبط شکایت ایشان را رد می کند.
۳- شاکی در مهلت مقرر به رای شعبه اعتراض و خواهان تجدید نظر می شود.
۴- شعبه ۲۸ تجدید نظر دیوان عدالت اداری با دقت در مستندات قانونی و به استناد ماده ۷۶ قانون جامع و تبصره یک بند (ذ)‌ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه الحاقی به ماده ۲۱ قانون جامع،‌ ضمن پذیرش تجدید نظر خواهی و نقض رای شعبه ۲۳ رای به ورود شکایت سادر می کندو اعلام می دارد این رای قطعی است .
لذا ایثارگران از برخی اقدامات کمیسیون ماده ۱۶ و یا شعب دیوان عدالت اداری که گاهی علیرغم وجود قوانین و تصریح به حقوق قانونی آنان ، احساس می کنند مورد بی مهری قرار گرفته اند ، ناامید نشوند و مصرانه و مجدانه پیگیر حقوق قانونی خود باشند. برابر قانون برنامه ششم کلیه ایثارگران مشول ماده ۲۱ قانون جامع ، فرزندان و همسران آنان می توانند نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی خود اقدام کنند و این حق قانونی آنان است .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *