اعطای ۸۷۷ فقره وام مسکن به ایثارگران آذربایجان شرقی در سال جاری

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: در سه ماه اول سال ۱۳۹۷ بیش از ۶۲۷ میلیارد ریال وام تسهیلات مسکن به ۸۷۷ نفر از واجدین شرایط جامعه ایثارگری تحت پوشش استان اعطا شده است.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان،قاسم صمدیان با اعلام اعطای بیش از ۶۲۷ میلیارد ریال وام تسهیلات مسکن از اعتبارات سال ۱۳۹۶ به ۸۷۷ نفر از جامعه ایثارگری تحت پوشش استان در سه ماهه اول سال جاری، اظهار داشت: تأمین مسکن و کوشش برای ایجاد رفاه و اسایش خانواده های معظم شاهد و ایثارگر از اولیت های مهم بنیاد آذربایجان شرقی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۷ طبق سنوات گذشته وام خرید یا ساخت مسکن برای جانبازان، آزادگان، همسران، فرزندان و والدین شهدا، فرزندان جانبازان ۷۰ درصد طبق قانون پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه این وام با سود ۴ درصد در اختیار واجدین شرایط قرار می‌‌گیرد، افزود: افراد واجد شرایط و مشمولین می‌توانند پیش از ساخت یا خرید خانه و قبل از اینکه سند به نام آنها منتقل شود به اداره بنیاد شهید منطقه محل سکونت مراجعه کنند و با ارائه قولنامه درخواست وام داشته باشند.
صمدیان تصریح کرد: واجدین شرایط دریافت تسهیلات وام مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران، در صورت تسویه وام‌های ۱۵۰ میلیون ریالی خود تا تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، می‌توانند بار دیگر از تسهیلات خرید مسکن بهره‌مند شوند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران اذربایجان شرقی درباره مبلغ وام، گفت: مبلغ وام در کلانشهرها و مراکز استان‌ها ۸۵ میلیون تومان، در شهرهایی که زیر یک میلیون نفر جمعیت داشته باشد ۷۰ میلیون تومان، در شهرهای کوچک ۶۰ میلیون تومان و در شهرهایی که عموماً خانه‌ها فاقد سند و قولنامه‌ای است، روستاها و مناطق عشایری ۳۵ میلیون تومان است.
وی در خصوص زمان پرداخت وام به متقاضیان، بیان کرد: این مسئله به شرایط بانک و تکمیل مدارک از سوی درخواست‌کننده بستگی دارد، اما به طور کلی مبلغ وام پس از تکمیل مدارک و گذراندن مراحل اداری واریز می‌شود.
انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *