افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱

هیئت وزیران روز چهارشنبه ۶ مهر ماه در اجرای مواد قانونی مندرج در قانون برنامه ششم توسعه با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱ موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، هیئت وزیران در اجرای مواد قانونی مندرج در قانون برنامه ششم توسعه و قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) (ماده ۳ مکرر اصلاحی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران)، با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱ موافقت کرد.
بر این اساس و با پیگیری‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱ به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر، ۴ میلیارد ریال، مراکز استان‌ها ۴ میلیارد ریال، سایر شهرستان‌ها ۳ میلیارد ریال و روستاها ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تعیین شد.
همچنین به موجب این مصوبه، سقف تسهیلات مذکور در شهرهای جدید معادل سقف تسهیلات مرکز همان استان و با نرخ ۴ درصد با مدت بازپرداخت ۲۰ ساله بدون رعایت الگوی مصرف و نوساز بودن مسکن تعیین شده است و پس از تصویب در شورای پول و اعتبار قابل اجرا خواهد بود.
اقدامات لازم برای اجرایی شدن این مصوبه اعم از فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در سامانه‌ها و تعیین سهمیه‌های استانی به تفکیک سهمیه بانک های عامل از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده است و اجرای آن بلافاصله پس از تصویب در شورای پول و اعتبار آغاز خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *