بازدید معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از مراکز درمانی آذربایجان شرقی

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان آذربایجان شرقی ضمن دیدار با جمعی از ایثارگران استان آذربایجان شرقی و بازدید از مجموعه بیمه دی و بیمارستان اعصاب و روان فجر تبریز در جلسه شورای اداری این استان حضور یافت.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، دکتر عبدالرضا عباسپور در ابتدای ورود به استان آذربایجان شرقی با حضور در گلزار مطهر شهدای «وادی رحمت» تبریز نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
وی در ادامه با حضور در منزل جانباز معزز ۷۰ درصد شیمیایی «محمد شفوی» با بیان اینکه ایثارگران افتخار کشور و علمداران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، افزود: ایثارگران ذخایر گران‌قیمت معنوی میهن اسلامی هستند که با نثار جان و سلامتی خود از کشور ایران اسلامی محافظت کردند و همه ما در برابر این عزیزان مسئول هستیم.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اهمیت پیگیری درمان خانواده‌های شهدا و ایثارگران، در جریان روند درمانی این جانباز معزز قرار گرفت و افزود: خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران حق بزرگی به گردن همه ما دارند و اکنون تکریم و پیگیری امور این عزیزان یکی از اصلی‌ترین وظایف ما محسوب می‌شود.
عباسپور همچنین با حضور در منزل خانواده معظم شهید «محمد غضنفری» پس از عیادت از «حجت غضنفری» فرزند مکرم این شهید عنوان داشت: ایمان، صبر و بردباری خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران موجب پایداری و ایستادگی‌شان بر اصول اعتقادی و باورهای عمیق مذهبی و ملی‌شان شده است.
وی در ادامه با حضور در بیمارستان اعصاب و روان فجر تبریز از ۳۸ نفر از جانبازان گران‌قدر بستری در این مجموعه عیادت کرد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در بازدید از دفتر بیمه دی استان آذربایجان شرقی با قدردانی از تلاش‌های مجموعه بیمه دی در جهت ارائه خدمات مطلوب به جامعه ایثارگری و تعامل مثبت این بیمه با مراکز درمانی و خدمات‌رسانی به جامعه ایثارگری گفت: مسئولان و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره برای ارائه خدمات مناسب به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تلاش می‌کنند.
عباسپور افزود: تعامل با مراکز درمان دولتی و خصوصی از نقاط قوت بیمه دی در استان آذربایجان شرقی است و لازم است اگر نقطه‌ضعفی در جایی مشاهده شد با حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران در کمترین زمان ممکن نسبت به حل آن اقدام شود.
وی همچنین با دکتر وحید مجیدی مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی دیدار و در خصوص رفع موانع در ارائه خدمات مناسب به جامعه ایثارگری تأکید کرد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان سفر خود با حضور در جلسه شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: تأمین اعتبارات درمانی در ماه‌های اخیر روند بسیار خوبی داشته و اقدامات خوبی در خدمات‌رسانی به ایثارگران به‌ویژه در حوزه درمان انجام شده است.
عباسپور افزود: توسعه مراکز درمانی و نظارت بر ارائه خدمات این مراکز و افزایش تعهدات بیمه‌ای از اهداف معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران است که با افزایش مراکز طرف قرارداد با بیمه دی در مسیر این اهداف حرکت می‌کنیم.
وی همچنین با بیان اینکه کمیسیون‌های پزشکی در تمامی استان‌ها به‌محض رسیدن به حد نصاب پرونده‌های پزشکی برای بررسی برگزار می‌شوند افزود: پزشکان مجرب و متخصص کمیسیون‌های پزشکی با رعایت اصل حق‌الناس در تعیین حق پرستاری، تعیین درصد و احراز جانبازی و مواردی از این قبیل تلاش ویژه‌ای برای رسیدگی به پرونده‌های پزشکی دارند.
گفتنی است دکتر محمد اسماعیل علی پور مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این سفر معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران را همراهی می‌کرد.
منبع: ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *