بازنشستگی پیش از موعد ایثارگران بیمه شده

خبرگزاری راست قامتان:مدیر کل امور فنی مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از موارد خدمات رسانی به ایثارگران از سوی سازمان تامین اجتماعی در حوزه فنی مستمری ها شامل بازنشستگی پیش از موعد ایثارگران است.

علی جنانی در رابطه با خدماتی که سازمان تامین اجتماعی به ایثارگران ارائه می دهد گفت: این خدمات  در حوزه فنی مستمریها ست، شامل بازنشستگی پیش از موعد است.
وی افزود:ایثارگران از قبیل جانبازان، آزادگان، فرزندان معظم شهدا، که شاغل هستند می توانند با داشتن ۲۰ سال سابقه خدمت، با احتساب سنوات ارفاقی از ۲۰ درصد جانبازی به بالا تا سقف ۱۰ سال ارفاقی بازنشسته شوند.
مدیر کل امور فنی مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی،با اشاره به دیگر موارد خدمات رسانی به ایثارگران از سوی این سازمان،بیان کرد: یکی از این خدمات، اعاده به کار جانبازان و آزادگان براساس بند خ ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه است وجانبازانی که از سنوات ارفاقی استفاده نکرده باشند و بازنشسته شده باشند از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون مذکور، در صورت اینکه سنشان کمتر از ۶۵ سال باشد می توانند اشتغال بکار مجدد کنند و تا سقف ۳۵ سال سابقه کار احراز کنند
وی افزود:همچنین آزادگان معزز نیز در صورت اینکه سنشان کمتر از ۶۰ سال باشد می توانند یکبار به کار مشغول شوند و تا سقف ۳۵ سال را احراز نمایند.
در ادامه علی برزیگر رئیس کارگروه بازنشستگاه تامین اجتماعی  با اشاره به آیین نامه اجرایی بند «خ» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص بازنشستگی با سنوات ارفاقی فرزندان و همسران شهدای شاغل در دستگاه های اجرایی (پیش نویس- در حال بررسی در هیئت وزیران) گفت: همسران و فرزندان شهدا که شاغل و عضو صندوق های بیمه و بازنشستگی اعم از دولتی، غیردولتی و خصوصی باشند، در صورت دارا بودن حداقل ۲۲ سال سابقه خدمت و پرداخت حق بیمه که در هر حال کمتر از ۳۰ سال نخواهد بود و بدون شرط سنی می توانند با استفاده از حداکثر۸سال سنوات ارفاقی درخواست بازنشستگی خود را به صورت کتبی از طریق دستگاه محل خدمت به صندوق بیمه ای ذیربط ارائه کنند.
وی در پایان با توجه به آیین نامه اجرایی بند «خ» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص بازنشستگی با سنوات ارفاقی فرزندان و همسران شهدای شاغل در دستگاه های اجرایی (پیش نویس- در حال بررسی در هیئت وزیران) ماده تصریح کرد:دولت موظف است این آیین نامه را تنظیم واجرا کند؛در صورتی که این آیین نامه ابلاغ شود؛بخش نامه شده وبه مراحل اجرایی می رسد./حیات

۵ دیدگاه

 1. سلام
  وقت بخیر
  رزمنده با حدود هشت ماه در دو مرحله حضور در جبهه و شرکت در دو عملیات جنگی آیا لیاقت هیچ گونه امتیاز برای بازنشستگی دارد

 2. باعرض سلام اینجانب فرزند شهید هستم باتوجه به قانون پیش ارموعدفرزندان شهدابا۲۲سال سابقه کارمیتوانندبازنشسته شوندحدودا دوسال است ازطریق دیوان عدالت اداری شکایت نموده ام ولی متاسفانه طی این دوسال فقط منوپاس میدن به شعبه های مختلف تکلیف من چی میشه که ۲سال ازبازنشستگیم میگذردوبلاتکلیف هستم خواهشمندم به کارحقیررسیدگی نماییدباتشکر

 3. با سلام
  رزمندگانی که در سال پایانی جنگ در جبهه ها حضور یافته اند و جمعا” کمتر از ۶ ماه سابقه حضور در جبهه را دارند آیا می توانند بدون شرط سنی با سابقه ۳۰ سال پرداخت حق بیمه بازنشسته شوند ؟؟؟؟؟

 4. سلام من ۱۵ ماه جبهه در ارتش و کارت ایثار دارم ۲۶ سال سابقه در تامین اجتمایی گوشهام درجبهه اسیب دیده و کمرم دو مورد دیسک دارد دیگه توان سر پا ایستادن ندارم چرا نباید پنج سال هم سنوات به ما میدادن به خدا توان کار ندارم کمرم جواب نمیده خدا لعنت کنه قانون مارا صدبار شیراز رفتم برای جانبازی گففتتن سایت رزمندگان بسته شده کسی صدامو میشنوه؟؟؟؟

 5. ترا به خدا اگر میتوانید برای یک بار هم شده توی زندگیتان یه کار خیر بکنید با ۲۶ سال سابقه پارسال درخواست سختی کار از بوشهر کردم ۶سال تایید شد ولی اامین اجتمایی کنگان نوشته مغایرت شغلی من کارم در مرز عراق خانه ام در شیراز وسایل خانه ام در گچساران مستاجر با دو دانشجو با دو دیسک کمر ۶۵درصد شنواییام را ازدست دادم توی جبهه فقط کارت ایثار دارم کمرم و گوشهام جواب نمیده دنبال کار اداری باشم نمیشه لطفی کنید دستور بدین مغایرت سختی کارم را از پرونده حل کنن ثواب داره توان کار ندارم اینم شماره تلفنم۰۹۱۷۳۲۹۱۵۹۰من و دربه دری خانواده ام را نجات بدین با دعا جبران میکنم یا علی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *