بررسی بیش از ۳۰۰ پرونده در کمیسیون احراز جانبازی استان کرمان

مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برگزاری کمیسیون احراز جانبازی در استان کرمان گفت: در این کمیسیون بیش از ۳۰۰ پرونده احراز جانبازی از چند استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
بررسی بیش از ۳۰۰ پرونده در کمیسیون احراز جانبازی استان کرمان

خبرگزاری راست قامتان:کمیسیون احراز جانبازی روز شنبه ۱۱ آبان ماه با حضور حجت‌الله فرهادی مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران و اعضای این کمیسیون در استان کرمان برگزار شد.
فرهادی در حاشیه برگزاری این کمیسیون با بیان اینکه این کمیسیون تنها مختص بررسی پرونده‌های مربوط به استان کرمان نیست، افزود: تعداد ۲۱۰ پرونده از استان کرمان و حدود ۱۰۰ پرونده از استان‌های یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر در مدت ۳ روز توسط تیم کمیسیون احراز جانبازی در کرمان مورد بررسی قرار می‌گیرند.
مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: احراز پرونده‌های مذکور مربوط به آن دسته از پرونده‌هایی است که در کمیسیون ماده سه استان مطرح و جهت تصمیم‌گیری به احراز مرکز ارجاع شده‌اند.
وی با اشاره به ماده یازده آیین‌نامه تعیین مصادیق ایثارگری گفت: بر اساس این ماده در صورت وجود ابهام در مدارک و مستندات اعلامی و ارسالی نیروی مربوطه در تشکیل پرونده، در صورت عدم رفع ابهام این پرونده در کمیسیون مشترکی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و نیرویی که پرونده فرد به آن تعلق دارد بررسی می‌شود و رأی صادره لازم‌الاجراست. در صورت عدم اتفاق آرا، پرونده با استدلال بنیاد و نیروی مربوطه به ستاد کل نیروهای مسلح ارجاع و اعلام نظر ستاد کل به‌عنوان رأی نهایی فصل الخطاب بوده و برای طرفین لازم‌الاجراست.
منبع: ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *