برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در استان خراسان رضوی

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تیم تخصصی پزشکی کمیسیون پزشکی بنیاد جهت بررسی پرونده‌های جانبازان متقاضی حق پرستاری در استان خراسان رضوی حضور یافت.
برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در استان خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، حمیدرضا حبیب‌اللهی با اشاره به اعزام تیم تخصصی پزشکی کمیسیون پزشکی بنیاد به استان خراسان رضوی، گفت: این تیم متشکل از ۳ پزشک متخصص، دبیر کمیسیون و ۲ کارشناس در روزهای ۷ و ۸ شهریورماه در استان خراسان رضوی حضور یافت و اقدام به برگزاری کمیسیون پزشکی غیابی جهت بررسی پرونده‌های جانبازان متقاضی حق پرستاری کرد.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در جلسات این کمیسیون از مجموع ۴۲۰ پرونده جانبازان، تعداد ۴۰۶ پرونده مورد ارزیابی و بررسی تیم تخصصی قرار گرفت که در پایان ۲۵۷ نفر مشمول دریافت حق پرستاری شدند که ۷۴ مورد علاوه بر بررسی حق پرستاری مشمول افزایش درصد بودند. درباره ۱۲۳ مورد نیز مقرر شد در جلسه حضوری ارزیابی شوند و ۸ مورد به کمیسیون عالی ارجاع شدند.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: با توجه به سیاست‌گذاری اداره کل کمیسـیون پزشـکی درخصوص مراجعه معکوس به ایثارگران، جانبازان مشمول حق پرستاری بر اساس دستورالعمل ابلاغی رییس محترم بنیاد شناسایی و به صورت غیابی و به استناد کدینگ ضایعات جانبازی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. در این راستا افراد واجد شـرایط، مشمول افزایش درصد و اصلاح کدهای ضایعات جانبازی نیز شدند که این امر قطعاً افزایش رضایتمندی ایثارگران، کاهش هزینه‌های اجرایی و تسریع در ارائه خدمات کمیسیون پزشکی را در بر داشته است./ ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *