بنیاد شهید حدود ۵ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد

خبرگزاری راست قامتان:معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: طبق اعتباراتی که برای دستگاه های اجرایی تنظیم شده است، امسال بنیاد شهید چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه دارد.

منصور میرمرادی افزود: امسال ۱۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بودجه برای بنیاد شهید درنظرگرفته شده است در حالی که سال گذشته فقط ۹ هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان بابت حقوق از سوی این نهاد پرداخت شده بود.
وی با بیان اینکه امسال نیز حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان باید برای حقوق پرداخت شود، اظهار داشت: این آمارها نشان می دهد که بنیاد شهید با بودجه درنظرگرفته شده به طور یقین امسال کسری بودجه خواهد داشت. اگرچه بودجه سال جاری ۲۰ درصد رشد دارد.
میرمرادی ادامه داد: برای بخش بیمه درمان اگر ۳۰ درصد افزایش بودجه داشته باشیم، بازهم چهار هزار میلیارد تومان برای این بخش نیاز است. بخش آموزش ۵۰۰ میلیارد تومان و حوزه پشتیبانی و اداره سازمان نیز هزار میلیارد تومان نیاز دارند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با بودجه ای که برای بنیاد شهید لحاظ شده است، ماهانه ۸۶۰ میلیارد تومان آن برای حقوق پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه به طور یقین آمار شهدا و ایثارگران جدید در سال جاری را خواهیم داشت، تصریح کرد: برآوردهایی در این زمینه پیش بینی شده است اما باید برای این موضوع هم تصمیم گیری شود زیرا هزینه هایی را به همراه خواهد داشت.
میرمرادی اضافه کرد: امسال حتی ۳۰ هزار مورد حق پرستاری به والدین شهدا و جانبازان ۷۰ درصد داده می شود که رقم هایی هم برای پرداخت این حق پرستاری باید داده شود. پارسال میزان حق پرستاری حدود ۲۳ هزار مورد بوده است.
به گفته وی، امسال برای بحث بیمه تکمیلی خانواده های شهدا و ایثارگران نیز کمبود بودجه خواهیم داشت، اما انتظار می رود که توجه ویژه ای به بنیاد شهید داشته باشند زیرا پارسال در بخش بیمه تکمیلی ۲ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشتیم.
وی با بیان اینکه ۷۵۰ میلیارد تومان به بیمه دی بدهکار هستیم، افزود: یک ماه معوقه بیمه حدود ۲۷۵ میلیارد تومان است که باید برای آن چاره اندیشی شود.
در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.
شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

منبع: ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *