بیش از ۷۴۰۰ جانباز در سال ۹۷ مشمول دریافت حق پرستاری شدند

خبرگزاری راست قامتان:در سال ۹۷ به ۷۴۳۹ جانباز متقاضی با نظر کمیسیون تخصصی، حق پرستاری تعلق گرفت.

غلامرضا طائبی مدیرکل کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام این خبر گفت: در سال ۹۷ از ۱۱ هزار و ۲۴۲پرونده جانباز متقاضی حق پرستاری که در استان ها ثبت درخواست شده بود با تشکیل کمیسیون مربوطه در استان، تعداد ۷۴۳۹ نفر یعنی بالغ بر ۶۶ درصد متقاضیان با نظر متخصصان، مشمول دریافت حق پرستاری شدند.

وی با اشاره به بررسی ۵۸۰۰ پرونده مربوط به حق پرستاری خانواده شاهد و ایثارگر  در سال ۹۶  اظهار داشت: میزان تقاضای دریافت حق پرستاری در سال ۹۷ بیش از ۲ برابر سال ۹۶ شده بود که تمام ان ها بررسی و نتیجه ان اعلام شد.

مدیرکل کمیسیون های پزشکی بنیاد گفت: با افزایش حوزه شمول واجدین شرایط برخورداری از حق پرستاری بعد از تصویب قانون برنامه ششم توسعه، طبیعی است که تقاضا برای این منظور، زیاد شود و کمیسیون هم برای این که این عزیزان از حقوق قانونی خود برخوردار شوند تلاش کرده است بررسی این پرونده ها را با سرعت بیشتری انجام بدهد البته باید تاکید کنم که کمیسیون پزشکی،علاوه بر سرعت، دقت در بررسی را نیز در بررسی پرونده ها بسیار مهم می داند.  

مدیرکل کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد میزان حق پرستاری پرداخت شده به مشمولان این قانون، توضیح داد: حق پرستاری هرساله برمبنای حداقل دستمزد ماهانه کارگران به جانبازان واجد شرایط پرداخت می‌شود شورای عالی کار هر ساله حداقل دستمزد کارگران را تعیین می‌کند و این مبلغ مبنایی برای محاسبه حق پرستاری جانبازان می‌شود.

 طائبی در پایان یاداور شد: مبلغ حق پرستاری با ‌ ضریب K در ضوابط و مقررات جاری بنیاد مشخص می‌شود که حداقل ان هفت دهم   K می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *