تخلف وزارت دفاع در صدور دفترچه درمانی ایثارگران

تخلف وزارت دفاع در صدور دفترچه درمانی ایثارگران

معوقات رزمندگان معسر پرداخت شد
یک نماینده مجلس با اعلام اینکه معوقات رزمندگان معسر پرداخت شده است از تخلف وزارت دفاع در صدور دفترچه های درمانی ایثارگران خبر داد.
“فتح الله حسینی” نماینده مردم قصرشیرین،گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است که حقوق رزمندگان معسر را پرداخت کند اظهار داشت: با پی گیری های به عمل آمده ۲۷میلیارد تومان درهفته گذشته به حساب رزمندگان معسر در سراسر کشور واریز شد تا حقوق آنها پرداخت شود.

وی گفت:متاسفانه دولت و وزارت دفاع به صورت غیرقانونی بیش از ۴۶ میلیارد تومان پول رزمندگان را بلوکه کرده است.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که مابقی مبلغ در آذر ماه به حساب رزمندگان معسر واریز شود ، خاطرنشان کرد: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قول داد مابقی این مبلغ ، در آذرماه به حساب رزمندگان واریزشود.

دفترچه درمانی رزمندگان معسر

حسینی در خصوص دفترچه درمانی رزمندگان معسرمتذکر شد:وزارت دفاع و نیروهای مسلح و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی طبق قانون موظف به صدور دفترچه درمانی برای رزمندگان معسر هستند و در جلسه مشترکی که اخیرا برگزار شد این موضوع دوباره مورد تاکید قرار گرفت.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه وزارت بهداشت اعلام کردبود که هر ایرانی فاقد دفترچه درمانی زیر پوشش طرح بیمه همگانی سلامت خواهد بود یادآور شد:بیمه ایثارگران با سایر اقشار تفاوت دارد و طبق قانون و توافق انجام شده وزارت دفاع وظیفه دارد که نسبت به صدور دفترجه رزمندگان معسر اقدام کند.

حسینی با انتقاد از تاخیر هشت ماه وزارت دفاع در صدور دفترچه درمانی به رزمندگان معسر تصریح کرد:متاسفانه تا به امروز علی رغم گذشت هشت ماه از سال وزارت دفاع نسبت به صدور دفترچه درمانی اقدامی به عمل نیاورده و به نوعی هم تخلف کرده است.

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:امیدواریم وزیر محترم دفاع طبق قولی که در کمیسیون امنیت ملی دادند نسبت به صدور دفترچه درمانی برای رزمندگان درکشور اقدام کند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *