تسهیلات مسکن به ایثارگران واجد شرایط ارائه می شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان از ارائه تسهیلات مسکن به ایثارگران واجد شرایط خبر داد.
تسهیلات مسکن به ایثارگران واجد شرایط ارائه می شود

خبرگزاری راست قامتان: علی کاظمی اظهار داشت، ارائه تسهیلات مسکن در سال ۱۳۹۷ ابلاغ و با همکاری بانک های استان از نیمه دوم دی ماه تا پایان خردادماه سال ۱۳۹۸ عملیاتی می شود.
وی در خصوص افراد واجد شرایط دریافت این تسهیلات گفت: جانبازان ۵ الی ۷۰ درصد، آزادگان، والدین، همسران و فرزندان شاهد که قبلا از تسهیلات بانک مسکن بهره مند نشده اند، همسر و قیم قانونی فرزندان جانبازان و آزادگان متوفی و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و جانبازان ۷۰ درصد که به تشخیص کمیسیون خاص مسکن، وضعیت مسکونی آنها متناسب با وضعیت جسمانی آنها نیست، می توانند از این وام بهره مند شوند.
مدیر کل بنیاد زنجان یادآور شد: طبق آیین نامه ابلاغی، ایثارگرانی که در سنوات گذشته از وام ۲۰۰ میلیون ریالی مسکن بهره مند شده و تا پایان سال ۱۳۹۵ تسویه کرده اند نیز می توانند از وام مجدد مسکن در اولویت های بعدی و با رعایت نوبت بندی استفاده کنند.
وی با اشاره به نحوه برخورداری از تسهیلات مسکن توسط افراد ذینفع تصریح کرد: افراد ذینفع ابتدا باید در سامانه بر خط بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت نام کنند.
وی در خصوص میزان مبلغ تسهیلات به افراد واجد شرایط گفت: سقف وام مسکن در شهرستان زنجان ۷۷۰ میلیون ریال، سایر شهرها ۶۶۰ میلیون ریال و در روستاها ۳۸۰ میلیون ریال تعیین شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان با بیان اینکه وام مسکن با سود ۴ درصد است، خاطرنشان کرد: مدت بازپرداخت این وام ۲۰ ساله تعیین شده است./ ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *