تشریح اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پرداخت مطالبات معوق ایثارگران

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشریح اقدامات بنیاد در خصوص پرداخت مطالبات معوق ایثارگران پرداخت.
به گزارش خبرگزاری راست قامتان به نقل از ایثار، سعید اوحدی روز دوشنبه ۶ مردادماه با اشاره به دستور رییس جمهور برای پرداخت مطالبات خانواده معظم شهدا و ایثارگران و ارائه گزارش آن در هیئت دولت، گفت: در جلسه روز گذشته هیئت دولت اعلام شد مطالبات مربوط به بازنشستگی خانواده‌های معظم شهدا و همچنین مطالبات موضوع ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران تا سال ۱۳۹۸ از جمله مطالباتی است که پرداخت آن آغاز شده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد پرداخت سایر مطالبات جامعه ایثارگری، گفت: مطابق دستور رییس جمهور و اعلام جناب آقای دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، سایر مطالبات بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌خصوص مطالبات بیمه درمان تکمیلی ایثارگران و معوقات آموزش جامعه ایثارگری نیز طی ماه‌های آینده پرداخت می‌شود.
معاون رییس جمهور با تشکر از متولیان پیگیری مطالبات ایثارگران گفت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته زمینه پرداخت مطالبات ایثارگران تا پایان کار دولت دوازدهم فراهم شده است و جا دارد از تمام افرادی که برای رسیدن به این هدف زحمات زیادی کشیده‌اند تقدیر و تشکر کنیم.
وی همچنین با اشاره به پیش‌رو بودن سالروز فاجعه منا، گفت: اهمال و سوءمدیریت عربستان سعودی در برگزاری مراسم حج باعث بروز فاجعه‌ای شد که تمام مسلمانان جهان را عزادار کرد. در این بین تعداد زیادی از هموطنان ما نیز به شهادت رسیدند و یاد آن‌ها همواره برای مردم ما زنده خواهد بود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا گفت: با رسیدن فصول سرد سال شاهد فراگیر شدن بیماری آنفولانزا نیز خواهیم بود. به همین منظور تعامل لازم را با اورژانس کشور برای تهیه واکسن آنفولانزا و واکسینه کردن ایثارگران خواهیم داشت.
اوحدی همچنین با اشاره به سهام ایثارگران در بانک دی گفت: تمهیداتی اندیشیده شده است که زمینه آزادسازی سهام ایثارگران در بانک دی فراهم شود. به این ترتیب اختیار فروش سهام ایثارگران در بانک دی در اختیار خود ایثارگران خواهد بود. به ایثارگران عزیز توصیه می‌کنیم در صورتی که این کار انجام شود، پیش از فروش سهام خود مشورت لازم را داشته باشند.
در این جلسه معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز گزارشی از فعالیت‌های این حوزه و انجام طرح پایش سلامت ایثارگران ارائه داد.
انتهای پیام/

 

 

 

 

۲ دیدگاه

  1. وضعیت جانبازانی که شاغل بوده اند وازبنیاد حقوق نمیگیرند چه میشود ایا انها جانباز تلقی میشوند یا نهخوبه برای اندسته ازجانبازانیکه درنیروهای مسلح شاغل بوده اند وجانباز شده اند فکزی بشود زیرا انها نیز درجنگ بوده اند وجانباز شده اند ولی هیچگونه خدماتی ازبنیاد نمیگیرن اصلا برای بنیاد هم گمنام هستند

  2. این که همه جانبازان نیست که.دولت داره به همه وزارتخانه ها چه کشوری وچه لشگری ۹۰درصد حفوق ها رو همسان سازی میکنه.فقط یه عده که ماده ۳۸ هست .نیست که.من جانباز ۲۰ درصد سرباز وظیفه واز کار افتادگی کلی هستم حالت اشتغال هم دارم.وحقوق بگیر بنیاد هم هستم.پس من با این تورم چه کنم.دولت بودجه میده برای همه .حتی بنیاد .بنیاد موظف هست به همه حقوق بگیرهاش این امر دولت رو اجابت کنه بودجه کلی هست نه مال یه قسمت خاص.مگه دیگر باز نشستگان دولت همچین قانون مسخره ایی دارن ؟تو ماده ۳۸ هستی تو ماده ۳۹ هستی.خجالت بکشید با این فانون های من در اوردی.پس من ماهی ۲۶۰۰ بگیرم بقیه ۵میلیون بگیرن.؟حقوق بگیر همه یکسانن.این مال همه اقشاره.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *