تشریح جزئیات چگونگی اخذ تسهیلات جدید مسکن ایثارگران

تسهیلات جدید مسکن ایثارگران از نیمه دوم سال ۹۸ قابل پرداخت است.

خبرگزاری راست قامتان:خداکرم کولیوند مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت خانواده شهدا شامل والدین، همسر و فرزندان شهدا، تمام آزادگان و جانبازان با اولویت درصد ازکارافتادگی، فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و همسران جانبازان متوفی با توجه به مفاد قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مشمول دریافت این تسهیلات هستند.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران، هر ساله با توجه به میزان تورم، افزایش تسهیلات مسکن را  به هیات دولت پیشنهاد می دهد که امسال نیز طبق روال پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی وام مسکن ایثارگران توسط هیات دولت مورد پذیرش قرار گرفت و تصویب شد.

وی با بیان اینکه این وام با سود ۴ درصد در اختیار واجدین شرایط قرار می‌‌گیرد، گفت: هیات دولت پس از تصویب آن را به دستگاه هایی مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران، بانک مرکزی، وزارت راه و مسکن و شهرسازی ابلاغ می کند، این مصوبه پس از ابلاغ به بانک مرکزی باید به تصویب شورای پول و اعتبار برسد. بالاخره پس از مشخص شدن  بانک های عامل و سهمیه اختصاص یافته به آن ها، پرداخت تسهیلات امکان پذیر می شود که این امر معمولا از نیمه دوم هر سال  شروع می شود. به عبارت بهتر طی مراحل فوق الذکر تا اواخر تابستان به طول می انجامد و از اوایل مهر پرداخت تسهیلات جدید مسکن ایثارگران قابل انجام است.

کولیوند در مورد اخذ وام توسط کسانی که قبلا از تسهیلات بهره مند شده اند گفت: ایثارگرانی که تا زیر ۲۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده و تا پایان سال ۹۵ ان را تسویه کرده اند می توانند دوباره از تسهیلات جدید بهره مند شوند.

یاداوری می شود، هیئت وزیران ، با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۸ موافقت کرد. سقف تسهیلات فوق به ازای هر واحد مسکونی در شهر‌های با جمعیت بیش از یک میلیون نفر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال، مراکز استان ها یک میلیارد ریال، سایر شهرستان ها ۸۵۰ میلیون ریال و روستا‌ها ۵۰۰ میلیون ریال تعیین شد در حالی در سال ۹۷ به ازای هر واحد مسکونی در شهرهایی با جمعیت بیش از یک میلیون نفر ۱۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۷۷ میلیون تومان، سایر شهرها ۶۶ میلیون تومان و در روستاها ۳۸ میلیون تومان مشخص شده بود./ حیات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *