تشریح خدمات درمانی و فرهنگی بنیاد در دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با ایثارگران قم

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست خبری با خبرنگاران خدمات درمانی و فرهنگی به ایثارگران را تشریح کرد.

دیدار چهره به چهره حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با ایثارگران قم/ تشریح خدمات درمانی و فرهنگی بنیاد به ایثارگران

به گزارش خرگزاری راست قامتان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز دوشنبه ۵ شهریور ماه در ادامه سفر به استان قم به مناسبت هفته دولت در نشست خبری با خبرنگاران در استانداری قم با تبریک ولادت امام هادی (ع) گفت: به مناسبت هفته دولت هر یک از اعضای هیئت دولت به منظور دیدار با مردم استان و افتتاح پروژه‌های عمرانی به استان‌های کشور سفر می‌کنند که خوشبختانه مقرر شد معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان قم سفر کند.
معاون رییس جمهور پس از تشریح برنامه‌های سفر خود به قم به مأموریت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت و گفت: بر اساس آمار موجود حدود ۲۳۰ هزار شهید در بنیاد پرونده دارند و بنیاد موظف به رسیدگی به خانواده این عزیزان مطابق ضوابط و مقررات است ضمن اینکه حدود ۵۶۲ هزار جانباز و نزدیک به ۴۳ هزار آزاده نیز در بنیاد ثبت شده‌اند که با احتساب افراد تحت تکفل در خانواده های شاهد و ایثارگر مجموعا حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش بنیاد قرار دارند که جامعه بزرگی را تشکیل می‌دهند.
وی در پاسخ به سؤالی درباره اقدامات بنیاد در ارائه تجهیزات و خدمات درمانی به ایثارگران گفت: با پیش بینی‌های انجام شده تجهیزاتی که تهیه آنها نیاز به واردات داشته تأمین شده و مکاتبات لازم برای آینده نیز انجام شده است و در یک سال گذشته با اعزام ۱۴ تیم تخصصی با تخصص‌های داخلی، جراحی، چشم، زنان، ارتوپدی، روانپزشکی و اورولوژی به استان‌ها حدود ۱۲۳۰ نفر ویزیت شده‌اند.
وی در مورد مراکز فرهنگی و توانبخشی بنیاد گفت: مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار در ۲۶ استان کشور افتتاح شده که از این تعداد ۱۱ استان در هر سه فاز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی فعال است و ۱۵ استان دیگر نیز با یک یا دو فاز در حال ارائه خدمات هستند و برخی فازهای آن نیز مانند استان مرکزی در سال جاری افتتاح خواهد شد. این مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی با صرف هزینه‌ای حدود ۵۰۰ میلیارد تومان، به‌صورت چند منظوره جهت استفاده جانبازان و خانواده معظم شهدا ساخته شده است.
وی در پاسخ به سؤالی درباره ترویج فرهنگ ایثار و ساماندهی گلزار منور شهدا گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اساس اساسنامه وظیفه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به عهده دارد و شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به ریاست رییس جمهوری و دبیری بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شده و در حال فعالیت است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به افزایش شناخت مردم از روز بزرگداشت شهدا از یک و ۷ دهم درصد به حدود ۵۰ درصد افزود: در پی اجرای طرح سپاس که با سفارش مقام معظم رهبری شکل گرفت رییس جمهوری با ۱۱۴ خانواده معظم شهید و ایثارگر دیدار و گفت‌وگو کرده است و در چارچوب این طرح سالانه بیش از ۴۰۰ هزار دیدار با ایثارگران توسط مسئولان در سراسر کشور انجام می‌شود.
نماینده ولی فقیه در بنیاد افزود: از حدود ۲۰ هزار گلزار مطهر شهدا تاکنون بیش از ۱۴ هزار گلزار ساماندهی و بهسازی شده است و امیدواریم تا پایان سال جاری ساماندهی گلزارهای زیر ۱۰ مزار پایان یابد.
معاون رییس جمهوری در پاسخ به سؤالی درباره اشتغال ایثارگران گفت: در حوزه اشتغال از سال ۱۳۹۲ تاکنون، برای بیش از ۹۵ هزار نفر از ایثارگران در بخش دولتی و غیردولتی و یا با استفاده از تسهیلات بانکی، اشتغال و کارآفرینی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه بنیاد مطابق قوانین و مقررات در ۵ سال گذشته حدود ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات مسکن به ایثارگران اعطا کرده است، گفت: در یک سال نیز ۳۵ هزار فقره تسهیلات مسکن به ایثارگران تخصیص یافته و گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است.دیدار چهره به چهره حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با ایثارگران قم
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز دوشنبه ۵ مردادماه در سفر به استان قم و دیدار چهره به چهره با جمعی از ایثارگران این شهرستان گفت: انجام دیدار با ایثارگران عزیز از مهم‌ترین بخش‌های سفرهای بنده به استان‌ها است و در این دیدارها از نزدیک با مشکلات این عزیزان آشنا می‌شویم و در جهت رفع این مشکلات حرکت می‌کنیم.
وی افزود: در سفر امروز به استان قم نیز در محل استانداری این استان با ۲۰ نفر از خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و آزادگان دیدار و گفت و گو داشتیم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران عمده مشکلات معیشتی ایثارگران را در حوزه‌های مسکن، اشتغال و درمان دانست و گفت: در حوزه مسکن تلاش می‌کنیم بر اساس ضوابط با تخصیص وام مسکن نسبت به رفع مشکل این عزیزان اقدام کنیم. در حوزه درمان نیز با توجه به افزایش میانگین سنی ایثارگران نسبت به افزایش کیفیت خدمات درمانی اقدام کرده‌ایم و سعی می‌کنیم بر اساس مشکلات جسمی در مرکز استان و یا تهران نسبت به پذیرش این عزیزان در بیمارستان‌های تخصصی بنیاد اقدام کنیم.
معاون رییس جمهور افزود: در حوزه اشتغال نیز اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران مسئول بررسی و ایجاد موقعیت‌های شغلی از طریق استخدام در سازمان‌ها و همچنین طرح‌های خوداشتغالی با ارائه وام برای این عزیزان است و در ۵ سال گذشته ۹۵ هزار موقعیت شغلی برای ایثارگران ایجاد شده است./ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *