تصویب آیین‌نامه ماده ۶۹ قانون جامع ایثارگران در کمیسیون امور اجتماعی دولت

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از تصویب آیین‌نامه اجرایی ماده ۶۹ قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت خبر داد.

تصویب آیین‌نامه ماده ۶۹ قانون جامع ایثارگران در کمیسیون امور اجتماعی دولت

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، عادل مهری ضمن اعلام خبر برگزاری نشست تصویب آیین‌نامه اجرایی ماده ۶۹ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، گفت: این آیین‌نامه با حضور اعضای هیئت دولت، جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی، مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد به نمایندگی از معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنده روز یکشنبه ۱۰ آذرماه در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت به تصویب رسید.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با تأکید بر به رسمیت شناختن نخبگان شاهد و ایثارگر پس از تصویب این آیین‌نامه در کشور، اظهار داشت: ماده ۶۹ در خصوص حمایت از نخبگان شاهد و ایثارگر است که آیین‌نامه آن درگذشته توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تدوین و در اختیار دولت قرارگرفته و در کمیسیون‌های اصلی و فرعی تصویب‌شده بود و باید هیئت دولت درباره آن تصمیم‌گیری می‌کرد.
وی با اشاره به بندهای آیین‌نامه اجرایی ماده ۶۹ اظهار داشت: بر اساس این آیین‌نامه همه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند مشمولین این ماده را در استفاده از امکانات و تسهیلات مربوط به ایثارگران در اولویت قرار دهند، همچنین دستگاه‌های مرتبط حسب وظایف قانونی مکلف هستند در اجرای این ماده همکاری لازم را با بنیاد شهید و امور ایثارگران به عمل آورند.
مهری در مورد محتوای ماده ۶۹ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران گفت: ماده ۶۹ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران بیان می‌کند «به‌منظور تشویق و حمایت از نخبگان و سرآمدان علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری خانواده شاهد و ایثارگران برای حضور مؤثر در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، بنیاد موظف است با هماهنگی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور آیین‌نامه‌ای را در این خصوص تهیه و جهت تصویب به هیئت وزیران ارائه نماید».
وی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را گامی بزرگ در جهت خدمت‌رسانی به ایثارگران گرانقدر عنوان کرد و گفت: تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی به‌وسیله دولت موجب تسریع درروند اجرای آن، ارتقای جایگاه این قشر از جامعه و ترویج ارزش‌های مقاومت در میان جوانان می‌شود.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با بیان اینکه در قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده تا آیین‌نامه‌های اجرایی قانون جامع خدمات ایثارگران را تهیه و تدوین کند، گفت: در چهار سال اجرای آزمایشی این قانون، بنیاد شهید و امور ایثارگران پیش‌نویس ۱۹ آیین‌نامه را تهیه و به دولت ارائه کرد و از میان این آیین‌نامه‌ها شماری از آنها تصویب و ابلاغ شد و برخی از این آیین‌نامه‌ها نیز در دستور کار دولت قرار گرفته است. / ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *