تصویب دو فوریتی استفساریه مربوط به پرداخت مزایای شاغلان مناطق جنگی به بازنشستگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دو فوریت استفساریه‌ای را تصویب کردند که در صورت تصویب نهایی آن مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس مشمول بازنشستگان شاغل در این مناطق نیز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه روز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی طرح استفساریه بند «ج» ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه را با ۱۴۶ رای موافق، ۲۳ رای مخالف و چهار رای ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی تصویب کردند.

در این استفساریه آمده است آیا شاغلانی که در زمان دفاع مقدس در دستگاه‌های اجرایی مناطق عملیاتی و امنیتی موضوع مصوبه ۱۳۷۶ ستاد کل نیروهای دفاع مقدس خدمت کرده و در آن زمان یا پس از آن بازنشسته شده‌اند نیز مشمول مزایای مندرج در بند «ج» ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس شوند که پاسخ این استفساریه بله است.

در بند «ج» ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه نیز سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلف است نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس برابر جداول و ضوابط ابلاغی سال ۱۳۷۶ سازمان امور اداری و استخدامی کشور از سال دوم اجرای قانون برنامه اقدام کند.

در صورت تصویب نهایی این طرح بازنشستگان همچون شاغلان از مزایای ایثار یا همان مزایای مناطق عملیاتی یا امنیتی برخوردار می‌شوند. این طرح‌ محدود به ساکنان استان‌های درگیر جنگ نیست و شامل کسانی است که در مناطق جنگی خدمت کرده و بازنشسته شده‌اند هم می‌شود.

یک نظر

  1. سلام چرا جانبازان قرارداد کارگری ۲۰درصد مجروح کارگزینی شهرداری رامهرمز از دادن مزایای قانونی ازجمله حق بییجی ومزایای حق شیر وازسال ۸۲ ت۸۷ در شهرداری وتاکنون در آتش نشانی با سابقه ۲۶سال ومزایای جانبازی ۸۹۰۰تومان می باشد آیا جانبازان استخدامی آتش نشانی شهرداری۱۳۸۷ مزایای دیگری شامل نم باشد وچرا کارگزینی شهرداری مخالفت می کند ومی خواهیم با مشاغل سخت باز نشست شویم حتی مسعول بنیاد شهرستان هم نمی داند قانون ومزایای جانبازی چی است لطفا راهنمایی فرمایید ۰۹۱۶۳۹۲۰۶۵۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *