تصویب طرح کاهش دوران سربازی فرزندان رزمندگان در کمیسیون امنیت ملی مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصویب طرحی در این کمیسیون خبر داد که در صورت تصویب نهایی در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان، فرزندان رزمندگان به ازای هر ماه رزمندگی از ۱۲ روز کسری خدمت برخوردار می‌شوند.

کمیسیون امنیت ملی

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، علی نجفی خوشرودی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:‌ در این جلسه طرح دائمی شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصویب شد. این قانون از اسفند سال ۸۲ تا پایان سال ۹۶ به صورت آزمایشی اجرا شد که کمیسیون با دائمی شدن این قانون موافقت کرد.

وی افزود: همچنین طرح الحاق دو تبصره به بند «د» ماده ۸۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه تصویب شد. این طرح ناظر به اعمال اصل ۱۱۰ قانون اساسی است که به موجب آن فرزندان رزمندگان اعم از آزادگان و جانبازان به ازای هر ماه رزمندگی از ۱۲ روز کسری خدمت برخوردار می‌شوند، این میزان بدون سقف است.

نجفی یادآور شد: طبیعتا این موضوع بعد از تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان اجرایی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه مطرح شد که دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه در مورد اجرای برجام و مربوط به بازه زمانی ۲۷ فروردین تا ۲۶ تیر سال جاری به زودی در دستور کار کمیسیون قرار گیرد. در این گزارش مواردی همچون چالش‌ها و موانع، مطالبات ایران، مکاتبات وزیر خارجه در نشست اضطراری کمیسیون مشترک برجام و شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری اشاره شده است./ ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *