تفاهم نامه اشتغالزایی برای ۱۵۰۰ ایثارگر بوشهری امضا شد

تفاهم‌نامه تأمین زمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۵۰۰ شغل برای ایثارگران استان بوشهر روز سه‌شنبه ۹ دی ماه در سفر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان بوشهر به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، سعید اوحدی در ابتدای حضور خود در استان بوشهر به منظور زیارت مزار مطهر شهدا و ادای احترام به شهدای آن استان در گلزار مطهر شهدای شهر بوشهر حضور یافت.
وی در ادامه با حضور در منازل خانواده معظم شهیدان «غلامرضا و عبدالرضا جمهوری»، مادر گرامی شهید «روانی پور»، جانباز معزز «عبدالله یونسی» و جانباز گرامی «محمد باقر رنجبر بوشهری» از نزدیک با آنان دیدار و گفت‌وگو کرد.
معاون رییس جمهور در این دیدارها ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران گفت: خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران بزرگترین حق را به گردن انقلاب اسلامی دارند و عزت و آبروی امروز کشورمان به برکت فداکاری‌های این عزیزان است. ما نیز خدمت کردن به جامعه معزز ایثارگری را برای خود افتخار می‌دانیم، هرچند با هیچ خدمتی نمی‌توان فداکاری‌های آنان را جبران کرد.
سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان بوشهر/ امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین 1500 واحد مسکونی و 1500 شغل برای ایثارگران

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مشکلات موجود در کشور تأکید کرد: امروز شدیدترین تحریم‌ها علیه مردم ما اعمال شده و علی‌رغم ادعاهای کشورهای غربی حتی مسیر ورود دارو برای جانبازان هم به کشور ما مسدود شده است. با این حال مردم ما همانطور که در دوران دفاع مقدس عمل کردند امروز نیز در برابر این زورگویی‌ها مقاومت می‌کنند و بی‌شک پیروزی با ملت ایران خواهد بود.
اوحدی در پایان سفر خود به استان بوشهر با حضور در مراسم امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۵۰۰ شغل برای ایثارگران این استان در استانداری بوشهر ضمن تسلیت ایام فاطمیه (س) و گرامی داشت ۹ دی گفت: مردم کشورمان در ۹ دی نشان دادند وقتی دشمنان ما چشم طمع به ارزش‌های انقلاب اسلامی که همان ارزش‌های اهل بیت (ع) است داشته باشند، برای دفاع از این ارزش‌ها وارد میدان می‌شوند.
وی افزود: سفرهای استانی و رسیدن به محضر خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران توفیقی است که به ما در طی مسیر خدمت انرژی مضاعفی می‌بخشد.
معاون رییس جمهور با اشاره به پیش رو بودن نخستین سالروز شهادت سردار سلیمانی گفت: وقتی مقام معظم رهبری از مکتب سلیمانی نام می‌برند به این دلیل است که شهید سلیمانی عصاره فضائل تمام فرماندهان در طول انقلاب اسلامی و در واقع شخصیت تراز انقلاب اسلامی بوده است.

اشتغال دغدغه ملی است

اوحدی ادامه داد: سردار سلیمانی همه چیز خود را در راه اسلام و انقلاب گذاشت و فدا کرد و خداوند محبت شهید سلیمانی را در دل همه مردم قرار داد و نشانه این محبت تشییع باشکوه پیکر مطهر شهید سلیمانی بود. از خداوند می‌خواهیم در سالگرد شهادت سردار سلیمانی این توفیق را نصیب ما کند که مکتب سلیمانی را به درستی درک کنیم و در آن مسیر گام برداریم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص مسئله اشتغال ایثارگران گفت: موضوع اشتغال دغدغه‌ای ملی است و خوشبختانه در زمینه اشتغال ایثارگران اقدامات خوبی انجام شده است که یکی از مهم‌ترین این اقدامات دستور رییس جمهور محترم جناب دکتر روحانی است که بر اساس آن تا پایان سال ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد در دستگاه‌های مختلف استخدام می‌شوند. همچنین در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز نگاه خوبی به موضوع اشتغال ایثارگران صورت گرفته است.
معاون رییس جمهور افزود: امروز نیز تفاهم‌نامه تأمین زمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۵۰۰ شغل برای ایثارگران با همراهی و پیگیری خوب استاندار محترم استان بوشهر به امضا رسیده است. در بخش اشتغال این آمادگی وجود دارد که از تعاونی‌های راه‌اندازی شده توسط ایثارگران حمایت کامل شود. استان بوشهر نیز دارای ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال است و امیدواریم به زودی شاهد حل شدن کامل موضوع اشتغال ایثارگران در این استان باشیم.
عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر نیز در این مراسم تصریح کرد: سفر مهندس اوحدی به استان بوشهر بیست و پنجمین سفر ایشان در دور سفرهای استانی است که در مدت ۶ ماه انجام شده است و نشان‌دهنده روحیه جهادی و ایثارگرانه مهندس اوحدی است.
وی افزود: بوشهر سرزمین مبارزه با استعمار است و روحیه مبارزه طلبی مردم این خطه در مسیر مکتب بزرگانی چون سردار سلیمانی است که در آستانه شهادت ایشان نیز قرار داریم.
استاندار بوشهر تأکید کرد: واگذاری زمین‌هایی که در استان بوشهر برای ساخت و ساز موجود هستند باید با اولویت خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران انجام شود.
گراوند در ادامه به ارائه آمارها و گزارش‌هایی در خصوص شرایط ایثارگران استان بوشهر و مسائل مربوط به آنان پرداخت.
در پایان این مراسم تفاهم‌نامه تأمین زمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۵۰۰ شغل برای ایثارگران به امضای رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار بوشهر رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *