تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد استان لرستان/تقدیر نماینده ولی‌فقیه در استان از اقدامات رییس بنیاد

آیین تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان عصر روز شنبه ۳۰ تیر ماه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد استان لرستان/تقدیر نماینده ولی‌فقیه در استان از اقدامات رییس بنیاد

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، سید منصور میرمرادی در این مراسم با بیان اینکه با صبر و ایثار می‌توان از مشکلات عبور کرد گفت: امنیت و آسایش امروز با ایثار شهدا و ایثارگران حاصل شده است و ما مدیون شهدا هستیم اما این مسئله نباید تنها با زبان بیان شود و ادای این دین بزرگ تنها با عمل به وصیت این بزرگان و خدمت‌رسانی صادقانه ممکن خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد افزود: امروز مجموعه‌ای از فرزندان شهدا و ایثارگران از تحصیل کرده‌ها و نخبگان علمی جامعه هستند از این رو باید نسبت به استفاده حداکثری از این ظرفیت ارزشمند تمام تلاش خود را بکار گیریم.
وی با اشاره به ایثارگری‌های مردم استان لرستان اظهار داشت: آمار شهدا، جانبازان و ایثارگران لرستانی نشان می‌دهد که مردم این استان چقدر برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کرده‌اند و استان‌هایی مانند لرستان در زمان جنگ تحمیلی بیشتر از دیگر مناطق کشور درگیر مشکلات بودند چراکه هم در دفاع از کشور نقش‌آفرینی می‌کردند و هم به دلیل همجواری با استان‌های مرزی میزبان دیگر رزمندگان از سایر نقاط کشور بودند لذا رسیدگی به مشکلات خانواده‌های این عزیزان از مهمترین وظایف بنیاد است.
حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان نیز در این آیین گفت: به طور قطع امروز در جبهه استکبار دشمنان فراوانی داریم اما آن چیزی که ما را مصون می‌دارد ترویج روحیه ایثار و شهادت است و بنیاد شهید و امور ایثارگران قبل از اینکه نهادی حمایتی خدماتی باشد، فرهنگی است و حتی زمانی که کار خدماتی و حمایتی می‌کند آن هم با رویکرد فرهنگی است.
وی یکی از رموز ماندگاری و پایداری نظام اسلامی را حفظ روحیه شهادت دانست و اظهار داشت: اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران بتواند به همین صورت فلسفه شهادت را بیش از پیش در جامعه ترویج دهد در واقع توانسته یک کار بزرگ فرهنگی فرابخشی انجام دهد.
در این آیین حکم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به «سید حسین نازاریان» به عنوان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان اعطا شد و از زحمات محمود زرین جویی سرپرست سابق بنیاد استان تقدیر شد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان لرستان
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان لرستان با آیت‌الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در این استان دیدار و گفت‌وگو کرد.
سید منصور میرمرادی در این دیدار ضمن  تشکر از حمایت‌های خوب نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان از ایثارگران گفت: همه ماتحت امر ولایت  هستیم و حمایت‌هایی که نماینده ولی‌فقیه در لرستان داشته است سبب شده بنیاد شهید و امور ایثارگران در این استان بتواند وظایف خود را به‌درستی انجام دهد.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان نیز در این دیدار با تشکر از زحمات و خدمات سرپرست بنیاد استان لرستان گفت: به اعتقاد من بنیاد شهید و امور ایثارگران یک اداره نیست بلکه محل مقدسی برای رشد معنوی انسان است و کسی که در بنیاد برای رشد معنوی خود تلاش می‌کند برنده است چراکه حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران با سایر سازمان‌ها متفاوت است.
آیت‌الله سید احمد میرعمادی در تجلیل از مقام ایثارگران گفت: مراجعه‌کنندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران مجموعه‌ای از پاک‌ترین انسان‌ها هستند، کسی که به اسم او خدمت می‌کنیم نیز انسان برتر است و به تعبیر پیامبر اکرم (ص) شهدا در قله رفیع نیکی‌ها قرار دارند.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه شهدا رفته‌اند و مقام رفیعی دارند تصریح کرد: انتظار از بنیاد زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا  است و کاری که حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکنون انجام دادند کمتر اتفاق افتاده است. مقام معظم رهبری از اقدامات رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار رضایت و تشکر کردند و انتظار این است که این اقدامات الگو قرار بگیرد و بنیاد شهید و امور ایثارگران زنده و بر سر زبان‌ها باشد.

ادای احترام به مقام والای شهدای استان لرستان
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در بدو ورود به استان لرستان در گلزار شهدای خرم‌آباد حضور یافت و به شهدای این استان ادای احترام کرد.
سید منصور میرمرادی با بیان اینکه استان لرستان سرشار از معنویت است گفت: آمار شهدا، جانبازان و آزادگان سرافراز نشان‌دهنده عرق ملی، اعتقاد دینی، مذهبی و انقلابی مردم این استان به‌ویژه شهرستان خرم‌آباد است که آمار وسیعی از رزمندگان دارد و میزبان رزمندگانی بوده که در دوران دفاع مقدس هرروز در طول این مسیر راهی جبهه و جنگ می‌شدند و مردم خوب و فهیم این استان علاوه بر اینکه شهدای بزرگی را تقدیم کرده‌اند پشتیبانی و حمایت‌های مادی و معنوی از دفاع مقدس به عهده داشتند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد مردم استان لرستان در خدمت به رزمندگان اسلام گفت: بنیاد با توجه به سیاست‌گذاری‌های انجام شده به ایثارگران همه نقاط سراسر کشور توجه دارد و در استان لرستان نیز گام‌های خوبی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت به جامعه ایثارگری برداشته شده است.
میرمرادی با بیان اینکه موضوع اشتغال از مهترین مشکلات کشور است گفت: در حوزه اشتغال به‌ویژه برای فرزندان معظم شهدا و جانبازان باید گام‌های بیشتری برداشته شود و انتظار می‌رود همه مسئولان در سطح استان همکاری و هماهنگی لازم را با مدیرکل جدید بنیاد استان  داشته باشند./ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *