یکشنبه , مهر ۲۵ ۱۴۰۰
قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار / اخبار ایثارگران / تکلیف دولت برای ارائه وام به یکصد هزار نفر از ایثارگران جهت تامین مسکن

تکلیف دولت برای ارائه وام به یکصد هزار نفر از ایثارگران جهت تامین مسکن

نمایندگان مجلس دولت و بانک مرکزی را مکلف به ارائه تسهیلات به یکصد هزار نفر از ایثارگران جهت تامین مسکن کردند.
مسکن

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، به نقل از خانه ملت نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر (چهارشنبه، ۸ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با بند “د” تبصره ۱۷ ماده واحده این لایحه موافقت کردند که براساس آن دولت مکلف به ارائه تسهیلات به یکصد هزار نفر از ایثارگران جهت خرید مسکن شد.

در بند “د” تبصره ۱۷ این لایحه آمده است؛ در راستای اجرای ماده (۶۲) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲)، دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف به تأمین تسهیلات لازم برای هدف قانون مبنی بر تأمین مسکن یکصدهزار نفر می‌باشند و یارانه سود تسهیلات از منابع موجود در این قانون از ردیف ۱۳۱۶۰۰ جدول شماره (۷) تأمین می‌شود.

ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات ارزان‌قیمت تا سقف دویست میلیون (۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰)ریال بهره‌مند شده و تا پایان سال ۱۳۹۶ تسویه نموده‌اند، به شرط خرید یا ساخت مسکن جدید از تسهیلات مسکن ارزان‌‌قیمت ایثارگری قانون بودجه سال ۱۳۹۸ بهره‌مند می‌شوند.

وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به واگذاری زمین به ایثارگران فاقد زمین و مسکن که تاکنون زمین دولتی دریافت نکرده‌اند، به صورت تجمیعی اقدام کند.

لازم به ذکر است که ماده ۶۲ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مربوط به اصلاح قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران است که در بند ب این ماده آمده مبلغ تسهیلات مزبور به ازای هر واحد مسکونی در هر سال نسبت به سال قبل براساس نرخ تورم و جمعیت شهر و روستا تعیین و به تصویب هیات وزیران می رسد. نرخ این تسهیلات ۴ درصد و بازپرداخت آن ۲۰ ساله بدون رعایت الگوی مصرف و نوساز بودن مسکن است.

درباره ی علیرضا آقا میرزایی

مطلب پیشنهادی

تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران۱

برابر تبصره یک بند (ذ) ماده (۸۷) قانون برنامه ششم توسعه که به ماده(۲۱) قانون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *