جزئیات ارسال پیامک ماده ۲۴ قانون جامع به ایثارگران

خبرگزاری راست قامتان: معاون تعاون و امور اجتماعی تهران بزرگ گفت: در حال جمع آوری اطلاعات همسران شهدا، جانبازان و ازادگان برای تحقق ماده ۲۴ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران هستیم.

از شنبه ۹ دیماه پیامکی به جامعه تحت پوشش بنیاد ارسال شده که طی آن از همسران شاغل شهدا، جانبازان و آزادگان که متقاضی بهره مندی از سنوات ارفاقی موضوع ماده ۲۴ قانون جامع هستند، خواسته شده است ظرف ۴۸ ساعت آینده به بنیاد منطقه محل پرونده ایثارگر مراجعه کنند.

محمد غفوری معاون تعاون و امور اجتماعی تهران بزرگ گفت: در سال جاری و در راستای تحقق ماده ۲۴ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که در آن آمده است:«همسران شاهد، همسران جانبازان پنجاه درصد و بالاتر، شیمیایی و اعصاب و روان (متوفی یا در قید حیات) و همسران آزادگان با سابقه اسارت پنج سال و بالاتر که قبل از اسارت با آنان ازدواج کرده اند، در صورت شاغل بودن می‌توانند با پنج سال سنوات ارفاقی از امتیاز بازنشستگی پیش از موعد با دریافت حقوق و مزایای کامل بهره‌مند شوند» برای جمع آوری اطلاعات پیامکی به جامعه ایثارگری شامل محتوای فوق الذکر، ارسال شده است.

وی افزود: این ماده تبصره ای نیز دارد که در آن اعلام شده «همسران شاغل جانبازان زیر پنجاه درصد و آزادگان با سنوات اسارت کمتر از پنج سال براساس آیین‌نامه‌ای که به پیشنهاد بنیاد به تصویب هیات وزیران می‌رسد از یک تا پنج سال سنوات ارفاقی بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند» که ما با ارسال این پیامک به دنبال تعیین تعداد افراد مشمول نیز هستیم.

غفوری اضافه کرد: در حال حاضر در حال جمع آوری اطلاعات همسران شاهد و جانباز هستیم و این عزیزان تا ۱۲ دی ماه فرصت دارند به بنیاد منطقه محل پرونده ایثارگر مراجعه و اطلاعات لازم و مربوطه را ثبت کنند  تا اطلاعات اتخاذ شده به اداره کل اشتغال و کارافرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال شود.

وی در پایان عنوان کرد: بر اساس اطلاعات گرداوری شده و پس از تأمین بودجه لازم، تصمیم واحدی برای همسران شهداء و جانبازان و ازادگان سراسر کشور اتخاذ و اعمال شود./ حیات طیبه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *