جزئیات طرح جدید کسری خدمت فرزندان ایثارگر/ مصوبه قبلی درباره کسر خدمت ملغی می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: با توجه به تصویب طرح جدید کسری خدمت ایثارگران در مجلس، فرزندان همه ایثارگران به ازاء هر ماه سابقه ایثارگری ۱۲ روز کسری خدمت دریافت خواهند کرد.
سرباز

خبرگزاری راست قامتان:اردشیر نوریان در رابطه با تصویب طرح کسری خدمت ایثارگران گفت: در برنامه ششم توسعه حکمی وجود داشت که به نسبت هر ماه خدمت ایثارگران در جبهه‌های حق علیه باطل یک ماه کسری برای فرزندان آنها در نظر گرفته شود.

نماینده مردم شهرستانهای شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس آمارهایی که ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد تعداد کسانی که شامل این طرح می‌شدند حدودا نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر بودند و نیروهای مسلح ظرفیت پایان دادن به خدمت این تعداد از سربازان وظیفه را نداشت، در نتیجه می‌بایست اولویت بندی کرده و سالانه ۲۰ هزار نفر شامل این طرح شده و از آن بهره بگیرند.

وی ادامه داد: بر اساس استعلام نیروهای مسلح، تعداد افرادی که شامل این اولویت می‌شدند طبق حداکثر ماه حضور در جبهه بود، و شامل افرادی شد که بیش از ۲۸ ماه سابقه خدمت در جبهه را داشتند و عملا  افرادی که پایین تر از این میزان حضور را در جبهه داشتند نمی‌توانستند از آن استفاده کنند. به همین دلیل این طرح امکان اجرایی شدن نداشت و متوقف شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این راستا به جهت استفاده تمامی ایثارگران از کسری خدمت برای فرزندانشان، طرحی را پیشنهاد دادیم که به ازای هر ماه سابقه ایثارگری ۱۲ روز کسری خدمت به فرزندان رزمندگان، و آزادگان و جانبازان تعلق بگیرد. نیروهای مسلح برای این طرح سقف ۹ ماه را قرار دادند که با مخالفت نمایندگان رو برو شد و در نهایت بدون داشتن سقف دریافت کسری خدمت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تصویب رسید و بعد از کسب اجازه از مقام معظم رهبری اجرایی خواهد شد./خانه ملت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *