حل ۱۰۰ درصدی موضوع تأمین مسکن و پیگیری اشتغال ایثارگران استان خراسان جنوبی

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای حل مشکل اشتغال ایثارگران استان خراسان جنوبی گفت: این نوید را می‌دهیم که خراسان جنوبی نخستین استانی در کشور است که موضوع مسکن ایثارگران در آن به صورت کامل و ۱۰۰ درصدی حل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری راست قامتان به نقل از ایثار، سعید اوحدی روز دوشنبه ۳۰ تیرماه در ابتدای سفر یک روزه خود به استان خراسان جنوبی وارد فردوگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند شد و مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان خراسان جنوبی قرار گرفت.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با حضور در گلزار مطهر شهدای شهرستان بیرجند نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
وی در تشریح اهداف سفر خود به خراسان جنوبی گفت: امضای تفاهم نامه در زمینه حل مشکل مسکن ایثارگران با استاندار محترم استان خراسان جنوبی مهم‌ترین هدف این سفر است. همچنین پیگیری موضوع اشتغال ایثارگران مسئله مهم دیگری است که به دنبال آن هستیم. بی شک هر قدمی که بنیاد شهید و امور ایثارگران و تمام مسئولین برای خدمت رسانی به ایثارگران بر می‌دارند قطره‌ای در برابر عظمت فداکاری‌های این عزیزان است.
معاون رییس جمهور با اشاره به زیارت مزارهای مطهر شهدای بیرجند گفت: در بدو ورود با خانواده گرامی شهید غلامی مواجه شدیم که از جانبازان عزیز کشورمان بودند و سال‌ها مشکلات آسیب شیمیایی را تحمل کردند. علی رغم تاکیداتی که به ایشان شده بود تا در خانه به استراحت بپردازند، وقتی موضوع فعالیت‌های داعش را شنیدند احساس وظیفه کردند و در مسیر رسیدن به آن منطقه در غرب کشور بر اثر انفجار به شهادت رسیدند.
اوحدی افزود: این عزیزان الگوهای بسیار بزرگی برای ما هستند و دیدن ایثارگری‌ها و فداکاری‌های آنان وظیفه و تکلیف ما را بیشتر می‌کند. امروز که فشار حداکثری دشمنان با هدف تسلیم و نابودی استقلال کشورمان بر مردم ما وارد می‌شود، وظیفه همه مردم و مسئولین بسیار سنگین است. اعتقاد داریم با همراهی، وحدت و همبستگی مردم از این مشکلات و سختی‌ها عبور خواهیم کرد و عزت و سربلندی که شهدا برای ما به ارمغان آوردند پایدار خواهد ماند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با حضور در دفتر حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند تاکید کرد: امروز باید این نوید را بدهیم که خراسان جنوبی نخستین استانی در کشور است که موضوع مسکن ایثارگران در آن به صورت کامل و ۱۰۰ درصدی حل می‌شود. البته این اقدام قطره‌ای کوچک در برابر فداکاری‌های ایثارگران است و در دنیای مادی با هیچ چیز نمی‌توان فداکاری‌ها و ایثارگری‌های این عزیزان را جبران کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این دیدار با اشاره به عظمت فداکاری‌های شهدا و ایثارگران گفت: کارها و فداکاری‌های این عزیزان با معیارهای الهی سنجیده می‌شود. آن‌ها وظیفه خود را انجام دادند و امروز ما هم در برابر آنان وظیفه‌ای داریم و باید تلاش کنیم همواره به یاد این عزیزان باشیم و نگذاریم یاد آنان فراموش شود.
وی ادامه داد: وظیفه مهم‌تر ما پرداختن به اهداف بسیار بالای شهدا و ایثارگران است، اهدافی که اصل آن خدایی است اما آثاری زمینی و انسانی دارد. انقلاب اسلامی امانتی است که شهدا به دست تک تک ما سپرده‌اند و وظیفه ما پاسداری از آن است.
محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی با اشاره به محدودیت‌های بودجه‌ای دولت گفت: خوشبختانه آقای مهندس اوحدی از نیروهای فعال و پرتلاش هستند که خود نیز به خانواده معظم ایثارگری تعلق دارند و با این خصوصیات و انگیزه بالایی که دارند، تاکنون با وجود مشکلات اتفاقات بسیار خوبی را برای ایثارگران در سطح کشور رقم زده‌اند.
وی افزود: موضوع اشتغال و مسکن از اولویت‌های مهم ایثارگران استان خراسان جنوبی است و خوشبختانه با حمایت‌های دولت و همراهی بنیاد شهید و امور ایثارگران زمینه ایجاد مسکن برای ۱۷۰۰ ایثارگر فاقد مسکن این استان فراهم شده است. در حوزه اشتغال نیز تلاش می‌کنیم از ظرفیت‌های قانونی از جمله استفاده از سهمیه ۲۵ درصد استخدام ایثارگران و همچنین کارآفرینی برای حل مشکل اشتغال استفاده کنیم.
حجت الاسلام محمد تقی عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان پرداخت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *