دکتر بیگدلی :شرایط تعیین سهمیه برای جانبازان، عادلانه باشد/بنیادشهید درتخصیص سهمیه ها فقط ناظر است

خبرگزاری راست قامتان،دکتر احمد بیگدلی ،عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همه جامعه جانبازان و ایثارگران حق دارند تا از امکانات سهمیه استفاده کنند، اما این دلیل نمی شود که ما بخواهیم حق دیگران را بگیریم تا به دیگری بدهیم؛ شرایط تعیین سهمیه برای جانبازان عادلانه باشد.

احمد بیگدلی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خبرنگار شهید خبر با اشاره به تصویب طرح افزایش سهمیه اختصاصی برای همسران و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه  ضمن تاکید بر مخالفتش با این طرح گفت: این یک مسئله کاملا ساده است. مگر در کشور ما کسی که مدرک دکتری دارد با کسی که مدرک دیپلم دارد، به یک میزان حقوق میگیرند؟ و دارای امکانات یکسان هستند؟ مسلماً اینطور نیست. وی با اشاره به بی عدالتی این طرح  افزود: تسهیلاتی که برای فرزندان شهدا یا جانبازان بالای ۲۵درصد وجود دارد باید با کسانی که از درصد کمتری از جانبازی برخوردار هستند متفاوت باشد. کسی که ازجایگاه ایثارگری بالاتری برخوردار است باید از امکانات بیشتری نسبت به دیگران بهره ببرد و این یک امر طبیعی است. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: عده ای با ایجاد تغییرات به سهمیه های ایثارگری به خاطر منافع شخصی خودشان، قصد قانونی کردن خواسته های غیرقانونی را دارند که همین امر باعث ایجاد تنش هایی در جامعه ومجلس شده ‌است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته با وجود همین روند، مشکلی به وجود نیامده است، گفت: این مسئله هیچ آسیب و ضرری به دانشگاه ها و علم آموزی نداشته است. طرح مساوی کردن تسهیلات جانبازان با ۲۵درصد جانبازی به بالا و جانبازان با زیر۲۵درصد جانبازی نشان بی عدالتی است.

نماینده مردم خدابنده در خصوص تخصص وتعهد فرزندان شهدا ادامه داد: کسانی که به مناطق محروم برای کمک و خدمت می روند هم همین فرزندان شهدا و جانبازانی هستند که به سختی این مملکت را حفظ کردند. این عزیزان برای این مملکت خون دادند و از جانشان گذشته اند پس به همین خاطر با جان و دل به پیشرفت این کشور کمک می کنند که باید قدردان آنها باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به سکوت بنیاد شهید و امور ایثارگران در این باره افزود: جای تعجب دارد که نمایندگان بنیادشهید وامور ایثارگران در این مسئله نه مجری و نه حامی خانواده های شهدا و ایثارگران هستند، وقتی که آنها فقط ناظر هستند ما از بنیادشهید هیچ انتظاری نداریم، چون دفاع از خانواده شهدا و جانبازان از عهده آنان خارج است واین موضوع یک عزم واراده جدی وملی میخواهد

منبع:شهیدخبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *