دیدار معاونان و مدیران کل بنیاد با ۵۰ خانواده معظم شهید منطقه جنوب شهر تهران

معاونان و مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای اجرای «طرح سپاس» و دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران با ۵۰ خانواده معظم شهید دیدار کردند.
دیدار معاونان و مدیران کل بنیاد با 50 خانواده معظم شهید منطقه جنوب شهر تهران

 به گزارش خبرگزاری راست قامتان، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد، محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد و جمعی از مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح روز یک‌شنبه ۲۷ آبان ماه در راستای اجرای طرح سپاس، با ۵۰ خانواده شاهد و ایثارگر مناطق جنوب شرق تهران دیدار کردند.
حجت‌الاسلام کاویانی راد به همراه نادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با حضور در منزل شهید آزاده «محمد مراد دوستی مو گویی» با پدر و مادر این شهید بزرگوار دیدار کرد و ضمن ابلاغ سلام حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران جویای احوال و مشکلات آنها شد.
خدا مراد دوستی مو گویی پدر شهید بزرگوار نیز با بیان اینکه پسرم ۸ سال در اسارت رژیم بعث بود گفت: فرزندم در نهایت سال ۱۳۶۸ به دلیل عوارض ناشی از جنگ و تحمل دوران اسارت در بیمارستان آلمان به شهادت رسید.
حجت‌الاسلام کاویانی راد در این دیدار بر آمادگی بنیاد برای حل مشکلات خانواده معظم شهدا تأکید کرد و ضمن تقدیر از این خانواده و آرزوی سلامتی، برای این پدر و مادر شهید طول عمر باعزت از خداوند متعال خواستار شد.
همچنین در ادامه این دیدارها معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد و مدیرکل بنیاد تهران بزرگ به منزل شهیدان «محمود و محمد رجبی» رفتند و با والدین این شهدا دیدار کردند، در این گفت‌وگو مقرر شد نام‌گذاری خیابان محل زندگی این خانواده به نام شهیدان رجبی پیگیری شود و مذاکراتی با شهرداری منطقه در خصوص مشکلات محلی صورت گیرد.
لازم به ذکر است شهید محمد رجبی در ۱۵ مهرماه سال ۱۳۵۹ به شهادت رسید و شهید محمود رجبی نیز در ۲۵ دی‌ماه ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
دیدار با مادر شهید «غضنفر فاتحی» نیز ازجمله دیدارهای در دستور کار معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد بود که حجت‌الاسلام کاویانی راد ضمن تقدیر از فداکاری و ایثار این مادر بزرگوار، جویای مشکلات وی شد و قول مساعد برای پیگیری آنها را داد.
گفتنی است، غضنفر فاتحی پیکانی در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۶۷ در عملیات بیت‌المقدس ۶ به شهادت رسید.
حجت‌الاسلام کاویانی راد همچنین در دیدار با برادر و پدر ۹۳ ساله شهید محمد فاتحی برای این پدر بزرگوار طول عمر بابرکت از خداوند خواستار شد و پس از بررسی مشکلات آنها و اخذ مدارک پزشکی، قول مساعد برای اختصاص حق پرستاری و انتقال پرونده آنها به بنیاد منطقه ۱۲ برای پیگیری و رسیدگی بیشتر را داد.
شهید محمد فاتحی پیکانی ۲۲ فرودین ماه ۱۳۶۲ در سن ۱۹ سالگی در عملیات والفجر ۱ به شهادت رسید.
محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد نیز به همراه محمد غفوری معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد تهران بزرگ و تنی چند از کارکنان و مددجویان بنیاد با خانواده شهیدان «غلامعلی هما فر»، «جعفر امیری» و «رضا کلاته» ملاقات کردند.
پاکدل در این دیدارها به تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران بر دیدار همه مدیران بنیاد و مسئولان کشور با خانواده ایثارگران اشاره کرد و گفت: خانواده معظم شهدا نیازی به این دیدارها ندارند بلکه این مسئولان هستند که به خانواده شهدا نیاز دارند تا برای خدمت بیشتر روحیه بگیرند.
وی با بیان اینکه شهدا برای کشور عزت و افتخار آفریدند، درباره اهمیت دیدار با خانواده‌های ایثارگران اظهار داشت: محوریت برنامه‌های بنیاد این است که به‌جای آنکه خانواده‌ها به بنیاد مراجعه کنند، مسئولان بنیاد خدمت این عزیزان برسند تا در جریان مشکلات و مسائلشان قرار بگیرند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد، شهدا و جانبازان را قهرمانان کشور نامید و بیان کرد: شهدا و خانواده‌های عزیزشان عزت، اقتدار و آبروی کشور هستند. شهدا قطعاً نزد خداوند از درجه بالایی برخوردار هستند زیرا این عزیزان درراه خدا، اسلام و میهن اسلامی جان‌فشانی کردند که این حاصل استجابت دعای مادران شهدا در حق فرزندانشان است.
وی حضور در میان خانواده شهدا را توفیقی بزرگ عنوان کرد و ابراز داشت: خانواده شهدا برکت نظام هستند. اگر امروز در جهان حرفی برای گفتن داریم به برکت خون شهدا و ایثار خانواده‌های ایشان است.
گفتنی است، شهید «غلامعلی هما فر» متولد سال ۱۳۶۴ است و در سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید. همچنین «جعفر امینی» نیز در سال ۵۹ و در کردستان به شهادت رسید و شهید «رضا کلاته» نیز در عملیات کربلای ۵ در سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید.
شایان‌ذکر است، در راستای اجرای طرح سپاس و استمرار دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، حجت‌الاسلام حسن هنرمند مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد با خانواده‌های معظم شهدا «هاشم کاکایی، سیف‌الله سعادتی و مرتضی دلخوش»، محمود تبریزی مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد با خانواده های معظم شاهد «شکرالله هاشمی، علی‌اکبر کلاته، ابوالفضل عبدالحسینی»، خداکرم کولیوند مدیرکل مسکن و امور گلزارها با خانواده های معظم شاهد «محمدحسن شیر اسب، امیر رسولی، علی حق‌پرست، فریدالدین چیت‌ساز»، حجت‌الله فرهادی مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد با خانواده های شاهد «یعقوب رسولی گزور، غلامرضا خلیلی شهانقی»، سردار حسن‌زاده مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد با خانواده های معظم شهدا «داوود فرسی، کریم رستمی، علی‌اکبر کریمی جم»، محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش با خانواده های معظم شاهد «حسین آذر نیا، حبیب‌الله قمربخان و احمد داودی»، رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات با خانواده های معظم شاهد «عبدالمجید مینا، محمد حسینی و سید هاشم کریمی»، اسکندر یار نسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات با خانواده های معظم شاهد «علی صبوری، مجید عباسی و منصور کیانی»، سید مستجاد حسینی مدیرکل ورزشی و اردویی با خانواده های معظم شاهد «علی خلفی، محمد عبدی و محمد رسول احمدی» و سید مرتضی حسینی مدیرکل هنری بنیاد با خانواده های معظم شاهد «عباسعلی غفاری، حسن حیدری و محمد رسول احمدی» دیدار کردند./ ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *