دیدار معاون تعاون بنیاد با ایثارگران لرستان/ایثارگران ضامن عزت و شرف ایران اسلامی هستند

دیدار معاون تعاون بنیاد با ایثارگران لرستان/ایثارگران ضامن عزت و شرف ایران اسلامی هستند

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، محمود پاکدل در سفر به استان لرستان با حضور در منزل خانواده شهید «رسول شاهیوند» و جانبازان ۷۰ درصد «رضا مروتی» و «نجف ولیزاده» در خرم آباد گفت: اینکه جوانان آرزو دارند ادامه دهنده راه سرخ شهدا باشند، نشان دهنده حقانیت این عزیزان است که جویندگان حق و حقیقت را به سوی ایثار و فداکاری رهنمون می‌سازند ضمن اینکه خانواده معظم شهدا و ایثارگران ضامن بقای عزت و شرف ایران اسلامی هستند.
وی افزود: عزیزان جانباز نیز در راه اعتلای میهن اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور بخشی از سلامتی خود را تقدیم آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند و ما وظیفه داریم قدردان آنان باشیم.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد خدمت به خاندان مکرم شهدا و ایثارگران را افتخاری بزرگ دانست و افزود: کارکنان بنیاد در سراسر کشور خود را خادم شهدا و ایثارگران می‌دانند و به خاطر کسب این موهبت الهی، افتخار می‌کنند چرا که خانواده شهدا ضامن بقای عزت و شرف ایران اسلامی هستند و همه ما مدیون آنان هستیم.
وی گفت: امروز تمام دشمنان ملت ایران تلاش می‌کنند تا نظامی را که بر پایه ارزش‌ها و اعتقادات ناب اسلامی بنیان‌گذاری شده است، نابود کنند ولی این انقلاب همواره در طول چهل سال گذشته در معرض توطئه‌های آنان بوده و با عنایت حضرت حق با اقتدار ایستاده است و با تمسک به فرهنگ ایثار و شهادت در برابر تمام توطئه‌های پیروز شده و هیچ هراسی از این تهدیدات ندارند.
پاکدل همچنین در ادامه سفر به استان لرستان با جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران در بروجرد دیدار کرد و گفت: حل مسائل جامعه ایثارگری نیازمند همکاری و همراهی همه مسئولان است و امیدواریم با تعامل با مجلس شورای اسلامی و به خصوص کمیسیون اجتماعی تصمیمات خوبی درباره خدمات رسانی به ایثارگران به تصویب برسد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد با بیان اینکه کارکنان بنیاد با تمام وجود برای خدمات به ولی نعمتان جامعه اسلامی تلاش می‌کنند افزود: علی‌رغم وجود مشکلات و توطئه دشمنان حرکت قطاری که امام خمینی (ره) آن را روشن کردند همچنان ادامه دارد و توقفی نخواهد داشت و همگی برای افزایش سرعت حرکت انقلاب اسلامی تلاش خواهیم کرد.
گفتنی است، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد در سفر به استان لرستان با کارکنان معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد در خرم آباد و بروجرد دیدار و پس از بررسی کامل وضعیت و مسائل جامعه ایثارگری استان ضمن بیان توصیه‌های لازم دستوراتی برای حل مشکلات ایثارگران استان لرستان صادر کرد.
خداکرم کولیوند مدیر کل تأمین مسکن و امور گلزارهای بنیاد نیز که در این سفر حضور داشت در مورد ساماندهی گلزارهای شهدا این استان گفت: سه درصد گلزارهای شهدا کشور برابر با ۶۲۵ گلزار و سه درصد مزارهای شهدای کشور برابر با ۶هزار و ۷۰۰ مزار در استان لرستان قرار دارد و مقدار کمی از ساماندهی مانده که با توجه به هماهنگی انجام شده در استان مقرر شده کارگروهای سطح استان در این زمینه  فعال‌تر انجام وظیفه کنند. امسال در سطح کشور ساماندهی گلزارهای یک ، ۲ و سه مزاری انجام خواهد شد که حدود ۲۰۵ مزار در سطح استان لرستان را شامل می شود.
وی همچنین در خصوص تسهیلات مسکن ایثارگران گفت: سال گذشته ۴۰ هزار سهمیه وام مسکن با هماهنگی بانک‌های عامل به ایثارگران تعلق گرفت که از این تعداد ۱۱۱۴ سهمیه مربوط به استان لرستان بود و با مذاکراتی که با مسئولین استانی انجام شد چنانچه استان لرستان در سال جاری ظرفیت جذب اعتبارات ساخت و خرید مسکن را فراهم کند این سهمیه در سال ۹۷ افزایش خواهد یافت.
حجت الاسلام هنرمند مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد نیز که به همراه معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد به استان لرستان سفر کرده است نیز گفت: بیش از ۷۰۰ همکار مددکار و به همین مقدار نیز مشاور در سراسر کشور به جامعه ایثارگری خدمت رسانی می‌کنند و افتخار بنیاد این است که علاوه بر خدمات فردی و گروهی مشاوره‌ای، در قالب طرح‌های اجتماعی و طرح سپاس در خدمت خانواده معظم شهدا و ایثارگران است.
وی همچنین گفت: بخش مددکاری و مشاوره بنیاد همواره در خدمت خانواده معظم شهیدان و ایثارگران است و انواع خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی را در اختیار این عزیزان قرار می‌دهد و علاوه بر آن آموزش‌های خانواده نیز در دستور کار قرار دارد./ ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *