رئیس سازمان بهزیستی کشور در اردبیل: خانواده‌های دارای دو معلول ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای حمایت از تهیه مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض توسط سازمان بهزیستی به این خانواده‌ها اعطا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، انوشیروان محسنی، رئیس سازمان بهزیستی کشور در همایش معاونان پیشگیری سازمان بهزیستی سراسر کشور که در سرعین برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه استان اردبیل در حوزه‌های مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از آن‌ها اقدامات قابل قبولی در استان‌های کشور داشته و سیاست سازمان بهزیستی کشور نیز اجرای راهبردها و برنامه‌های تدوین شده در این زمینه است.

وی گفت: باید بتوانیم برنامه‌ها را به صورت دقیق و منظم سیاست‌گذاری کنیم تا نتایج مثبت به دنبال داشته باشد که خوشبختانه در بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اقدامات مناسبی از جمله گسترش فعالیت خط ۱۴۸۰ و نیز ایجاد اورژانس اجتماعی به تعداد ۱۵۰ مرکز در سطح کشور انجام شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: انجام غربالگری‌های ژنتیک قبل از ازدواج برای جلوگیری از تولد کودکان معلول نیز توسط سازمان و پیگیری‌های صورت گرفته انجام شد و خوشبختانه سال گذشته با انجام طرح غربالگری ژنتیک از زایش یک هزار و ۴۸۰ کودک معلول در سطح کشور جلوگیری کردیم.

محسنی تصریح کرد: اعتبارات حوزه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور سال گذشته ۸۸ میلیارد تومان بود که خوشبختانه امسال ۵۰ درصد افزایش داشته و میزان پرداختی مستمری به جامعه هدف بهزیستی نیز ۱۴ درصد افزایش دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای حمایت از تهیه مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض توسط سازمان بهزیستی به این خانواده‌ها اعطا می‌شود.

وی بیان کرد: بحث بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار در دستور کار سازمان بهزیستی کشور قرار گرفته و در راستای برون‌سپاری نیز تلاش کردیم که برخی از فعالیت‌های سازمان بهزیستی را به موسسات خیریه و بخش خصوصی واگذار کنیم که در حال حاضر ۹۲ درصد تصدی‌ها توسط سازمان بهزیستی واگذار شده است./ باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *