راه‌اندازی سامانه نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت

مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران از راه‌اندازی سامانه نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر (سهمیه ۵% شاهد) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آغاز ثبت درخواست متقاضیان شاهد و ایثارگر در سامانه نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری راست قامتان، محمدعلی فقیه با اعلام این خبر گفت: سامانه نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر از روز چهارشنبه ۱۳ شهریور الی ۲۲ شهریور ماه سال جاری فعال و آماده ثبت تقاضای دانشجویان ورودی سال‌های گذشته است.
وی افزود: متقاضیان می‌توانند در بازه زمانی یادشده از طریق مراجعه به سامانه نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت به نشانی http://shahedtransmission.behdasht.gov.ir  درخواست خود را ثبت کرده و نتیجه را از طریق همان سایت با درج کد ملی و شماره دانشجویی خود مشاهده کنند.
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در حال حاضر این سامانه برای دانشجویان ورودی سال‌های قبل فعال است، تصریح کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتری حرفه‌ای (پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی) می‌توانند نسبت به ثبت تقاضای نقل‌وانتقال خود اقدام و نتایج درخواست انتقال پس از بررسی در کمیسیون نقل‌وانتقال اعلام می‌شود.
فقیه در ادامه افزود: دانشجویان ورودی جدید رشته‌های علوم پزشکی لازم است پس از اعلام نتایج آزمون سراسری توسط سازمان سنجش و آموزش کشور در مهلت مقرر نسبت به ثبت‌نام در واحد دانشگاهی محل قبولی (مبدأ) اقدام کنند و سپس نسبت به ثبت درخواست نقل‌وانتقال خود برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حداکثر تا پنجم مهرماه ۹۸ در سامانه اقدام کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مطابق با اساسنامه طرح شاهد و آیین‌نامه ویژه انتقال، هرسال درخواست دانشجویان شاهد و ایثارگر واجد شرایط و متقاضی انتقال به دانشگاه محل سکونت در کمیسیون‌های نقل‌وانتقال وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی مطرح و برابر اولویت‌ها و ظرفیت پذیرش دانشگاه با تقاضای آن‌ها موافقت می‌شود./ ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *