رونمایی از سامانه خدمات آنلاین درمان برای تسهیل خدمت‌رسانی به ایثارگران

رونمایی از سامانه خدمات آنلاین درمان برای تسهیل خدمت‌رسانی به ایثارگران

خبرگزاری راست قامتان: دکتر عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد در این مراسم گفت: بیمه دی علی‌رغم محدودیت‌های بودجه‌ای که در اجرای قرارداد بیمه تکمیلی درمان جامعه معزز ایثارگری وجود داشته است توانسته به خوبی این قرارداد را پیش ببرد. هدف اصلی بنیاد افزایش ارتقای سطح سلامت جامعه ایثارگری است که جا دارد روز به روز کیفیت ارائه این خدمات را ارتقاء دهیم ضمن اینکه امیدواریم بیمه دی به‌عنوان الگویی در زمینه بیمه‌های درمان در صنعت بیمه کشور مطرح شود.
وی ادامه داد: بیمه‌شدگان باید خدمات سریع، تسهیل شده و به‌موقع را از نزدیک‌ترین مرکز درمانی دارای کیفیت مناسب دریافت کنند. همچنین خدمات باید از طریق سیستم خدمات آنلاین درمان اطلاع‌رسانی شود تا بیمه‌شدگان بتوانند مراکز ارائه‌دهنده خدمات درمانی را مشاهده و شناسایی کنند. پس از پرداخت اسناد هزینه کرد بیمه‌شدگان نیز باید مبلغ و کسورات اطلاع‌رسانی شود.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به انجام پایش سلامت ایثارگران گفت: پرونده پایش سلامت این عزیزان باید در سیستم جدید خدمات آنلاین درمان بارگذاری شود تا بیمه‌شدگان، پزشکان پایش سلامت و پزشکان متخصص به اطلاعات درمانی دسترسی داشته باشند زیرا این کار باعث افزایش کیفیت خدمات به بیماران می‌شود و از درمان‌های زائد و عوارض دارویی نیز جلوگیری می‌کند.
رییس هیئت‌مدیره شرکت بیمه دی نیز در این مراسم با اشاره به قرارداد درمان تکمیلی خانواده شهدا و ایثارگران عنوان کرد: از آغاز این قرارداد به دنبال آماده‌سازی زیرساخت‌هایی بوده‌ایم تا بتوانیم حداکثر رضایتمندی جامعه معزز ایثارگری را کسب نماییم. در همین راستا سامانه خدمات آنلاین درمان راه‌اندازی شده است تا ذی‌نفعان بتوانند به‌راحتی به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.
عباسعلی بنی صفار ادامه داد: این سامانه اطلاعات مربوط به مراکز دریافت اسناد خسارت، اطلاعات جامع داروهای تحت پوشش، اطلاعات دقیق مراجع درمانی و نوع خدمات درمانی هر مرجع و بخش‌نامه‌های درمان را شامل می‌شود که یکپارچگی و نظم کلی را در بخش درمان شرکت ایجاد می‌کند و این مهم به شرکت بیمه‌گر کمک می‌کند تا بتواند نظارت دقیق بر روند اجرای قراردادها داشته باشد.
مدیرعامل بیمه دی نیز رونمایی از این سامانه را در راستای تکریم و ارتقای سطح رضایتمندی ایثارگران دانست و افزود: شرکت بیمه دی همواره درصدد استفاده از بستر فناوری اطلاعات برای تسهیل ارائه خدمات بوده است و رونمایی از این سامانه نیز برگ زرینی از تلاش‌های همکاران بیمه دی در کنار حمایت‌های مدیران ارشد بنیاد است.
گفتنی است سامانه خدمات آنلاین درمان بیمه دی به آدرس hc.dayins.com با هدف اطلاع‌رسانی و تسهیل خدمت‌رسانی به بهره‌برداری رسید و اطلاعاتی همچون مراکز دریافت اسناد خسارت درمان، فهرست رسمی داروهای تحت پوشش شرکت بیمه دی و شرایط آن‌ها و همچنین بخشنامه‌ها و تعرفه‌های درمانی از طریق این سامانه در دسترس بیمه‌شدگان خواهد بود. / ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *