سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان قزوین/امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۱۰۰ شغل برای ایثارگران

تفاهم‌نامه‌های تأمین زمین برای ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۱۰۰ شغل برای ایثارگران استان قزوین و ساماندهی گلزارهای مطهر شهدای این استان در سفر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان قزوین به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان به نقل از ایثار، مهندس سعید اوحدی بعدازظهر روز سه‌شنبه ۲۰ آبان در ابتدای ورود به استان قزوین در گلزار مطهر شهدای شهر قزوین حضور یافت و نسبت به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.
وی در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به انجام سفرهای استانی در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این سفرها با هدف برطرف کردن مسئله مسکن و اشتغال ایثارگران به عنوان دو مسئله مهم و اساسی این عزیزان انجام می‌شود. همچنین تفاهم‌نامه دیگری نیز با موضوع ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا در این سفرها به امضا می‌رسد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: سفرهای استانی توفیق مهمی را برای ما ایجاد می‌کند که خدمت خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان برسیم.
اوحدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین تأکید کرد: در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اسوه‌ها و اسطوره‌های ایثارگری، فداکاری و جهاد مواجه هستیم و به همین دلیل باید کار و مدیریت ما مدیریت جهادی باشد. به همین دلیل حضور در استان‌ها برای رسیدگی به مسائل ایثارگران را بخشی از این مدیریت می‌دانیم و خوشحالیم که به این واسطه توفیق دیدار با خانواده‌های معظم ایثارگران و شهدا در استان‌ها نیز نصیب ما می‌شود.
وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌های تأمین مسکن برای ایثارگران در استان‌ها گفت: تاکنون با تفاهم‌نامه‌های امضا شده در ۲۰ استان زمینه تأمین ۵۰ هزار واحد مسکونی برای ایثارگران عزیز فراهم شده است.
معاون رییس جمهور در ادامه به تشریح بخشی از فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه خدمات رسانی به ایثارگران پرداخت.
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه بسیار والای شهدا نزد خداوند گفت: تمام مردم، مسلمانان و مسئولان و به طور خاص بنیاد شهید و امور ایثارگران وظیفه بزرگی در زمینه حفظ کرامت شهدا و ایثارگران بر عهده دارند و جایگاه و منزلت شهدا باید به درستی به تمام جامعه معرفی شود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ذکر موارد و توصیه‌هایی در زمینه خدمات رسانی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران پرداخت.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با حضور در منازل خانواده معظم شهیدان «حمید و علی محمدرضایی»، «جمشید کرمی» آزاده سرافراز و پدر شهید «احمد کرمی» و جانباز گرانقدر ۷۰ درصد «عطاءالله حسینی» با آنان دیدار و گفت و گو کرد.
معاون رییس جمهور در بخش پایانی سفر خود به استان قزوین با حضور در مراسم امضای تفاهم‌نامه‌های تأمین زمین برای ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۱۰۰ شغل برای ایثارگران استان قزوین و ساماندهی گلزارهای مطهر شهدای این استان که در استانداری قزوین برگزار شد ضمن تسلیت درگذشت حجت‌الاسلام سیدضیاء‌الدین هاشمی امام جمعه آوج و همچنین درگذشت پدر استاندار قزوین با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به مردم در دین اسلام گفت: توجه به مشکلات مردم همواره مورد توجه پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) بوده است. پیامبر اکرم (ص) در روزهای پایانی عمر بابرکت خویش شایسته‌ترین انسان نزد خداوند را کسی دانستند که در خدمت مردم باشد.
وی ادامه داد: امروز توفیق خدمت به عزیزترین قشر جامعه نصیب ما شده است. قشری که امام خمینی (ره) خدمت به آنان را مانند خدمت به پیامبر اسلام (ص) توصیف کرده‌اند و خداوند در حدیث قدسی فرموده‌اند وقتی انسانی به شهادت می‌رسد خداوند جانشین آن شهید در خانواده او خواهد شد.
اوحدی با اشاره به پرداخت معوقات ایثارگران گفت: پرداخت این مطالبات به حق جامعه معظم ایثارگری آرامشی نسبی را ایجاد کرد و توانستیم به مسائلی چون مسکن و اشتغال خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران بپردازیم.
هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم به رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: موضوع خدمات رسانی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از مهم‌ترین دغدغه‌های همه ما محسوب می‌شود زیرا اگر امروز دارای امنیت و آسایش هستیم و در برابر ظلم و ستم ایستاده‌ایم به برکت همین عزیزان است. دولت محترم نیز با وجود تمام تنگناها نهایت تلاش خود را برای خدمت رسانی به این عزیزان انجام داده است.
وی افزود: مجموعه استانداری قزوین با تمام توان در کنار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد و هر موضوعی که از نظر قانونی ممکن باشد برای خدمات رسانی به ایثارگران به کار خواهیم گرفت. ان‌شاءالله با امضای این تفاهم‌نامه بتوانیم تمام نیاز مسکن ایثارگران استان قزوین را تأمین کنیم.
فاطمه محمد بیگی، روح الله عباسپور و لطف الله سیاهکلی مرادی نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به ذکر نکات و مسائلی در خصوص مشکلات و مسائل خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان قزوین پرداختند.
در پایان این مراسم تفاهم‌نامه‌های تأمین زمین برای ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۱۰۰ شغل برای ایثارگران استان قزوین و ساماندهی گلزارهای مطهر شهدای این استان به امضای رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار قزوین رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *