ضرورت پیگیری اجرای تفاهم‌نامه‌های تأمین مسکن ایثارگران در استان‌ها

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌های تأمین مسکن ایثارگران گفت: از مدیران کل استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران تقاضا داریم که با جدیت پیگیر اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها باشند و از ظرفیت‌های دیده شده در این تفاهم‌نامه‌ها استفاده شود.
ضرورت پیگیری اجرای تفاهم‌نامه‌های تأمین مسکن ایثارگران در استان‌ها
به گزارش خبرگزاری راست قامتان به نقل از ایثار، محمود پاکدل روز پنجشنبه ۲۷ شهریور در همایش مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران که به صورت ویدئوکنفرانس در مجتمع فرهنگی اقامتی ایثار استان البرز در حال برگزاری است در خصوص اقدامات و برنامه‌های پیش روی معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد گفت: سامانه هوشمند اولویت‌بندی کمک معیشت در بنیاد مستقر شده است. مرحله نخست مطالبات مربوط به ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز پرداخت شده و مرحله دوم آن به زودی پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: برای کمیسیون‌های احراز نیز برنامه‌های زمان‌بندی مشخصی در نظر گرفته شده است و البته در این زمینه موضوع الکترونیکی کردن فرآیند احراز ایثارگری نیز در حال پیگیری است. تاکنون ۵۰ هزار نفر از والدین معظم شهدا از حق پرستاری بهره‌مند شده‌اند و کمک معیشت ۴۸ هزار و ۵۰۰ نفر از جانبازان معسر نیز برقرار شده است و ۶ هزار پرونده مربوط به تبصره بند الف ماده ۸۷ تعیین تکلیف شده است.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌های تأمین مسکن ایثارگران گفت: از مدیران کل استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران تقاضا داریم که با جدیت پیگیر اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها باشند و از ظرفیت‌های دیده شده در این تفاهم‌نامه‌ها استفاده شود.
پاکدل در خصوص ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا گفت: به دنبال این هستیم تا بنا بر رهنمودهای مقام معظم رهبری کار ساماندهی گلزارها و مزارهای مطهر شهدا را پیگیری کنیم.
وی با تأکید بر ضرورت به روز بودن اطلاعات سامانه سجایا گفت: مهم‌ترین مشکل ما در زمینه اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به روز نبودن اطلاعات است. سامانه سجایا به سامانه سازمان سنجش و جهاد دانشگاهی متصل است و بنا بر این به روزرسانی اطلاعات این سامانه بسیار ضروری است.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به بیان برخی دیگر از اقدامات، برنامه‌ها و چالش‌های پیش روی این معاونت پرداخت.
انتهای پیام/

یک نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *