ضمن ارائه گزارش اقدامات بهبودی توسعه ای سال ۹۶ بیمارستان ساسان مطرح شد: رفع نیاز اعزام به خارج جانبازان با ارتقای تجهیزات و کیفیت خدمت رسانی در بیمارستان ساسان

خبرگزاری راست قامتان: راه اندازی بخش تصویربرداریMRI، ساخت کلینیک فوق تخصصی سرپایی، توسعه بخش های سرپایی بیمارستان علی الخصوص بخش چشم پزشکی و فیزیوتراپی ، توسعه و به روزرسانی بخش آنژیو گرافی و آنژیو پلاستی، تجهیز بخش بیماری های خاص، برای بیماران سرطانی و تجهیز تخت ویژه شیمی درمانی و مرمت بخش های مختلف بیمارستان از جمله مهم ترین فعالیت های بیمارستان ساسان در سال گذشته در بخش ساختمانی است که نیاز به اعزام خارج جانبازان را ضمن حضور پروفسورهای مجرب درمانی مرتفع ساخته است.

دکتر علیرضا توکلی مدیر عامل و رئیس بیمارستان فوق تخصصی ساسان گفت: بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابه فوق تخصصی ساسان، مرکز خود گردانی در قالب شرکت سهامی خاص است که بدون هیچگونه بودجه ای در حال ارائه خدمات است. چشم اندازی که برای بیمارستان ساسان در نظر گرفته شده است، تبدیل شدن به قابل اعتماد ترین و ایمن ترین بیمارستان برای ایثارگران در سطح کشور در طول سه سال آینده است.

توسعه بیمارستان ضروری است

دکترتوکلی گفت: باتوجه به کثرت بیماران، نیاز به توسعه بیمارستان نیز بیشتر حس می شود. در سال های اخیر زمینی به وسعت سه هزار متر که کنار بیمارستان قرار دارد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران خریداری شده است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، به بیمارستانی فوق تخصصی ۳۲۰ تخت خوابه تبدیل خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر، موافقت شفاهی برای دریافت مجوز صورت گرفته است و امیدواریم تا اواسط سال جاری مذاکرات با بخش خصوصی برای مشارکت آنها در ساخت و بهره برداری از بیمارستان جدید به نتیجه برسد.

رفع نیاز اعزام به خارج جانبازان با ارتقای تجهیزات و کیفیت خدمت رسانی در بیمارستان ساسان

جانبازان هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند

مدیرعامل بیمارستان ساسان با اشاره به اینکه در این بیمارستان هیچ هزینه ای از جانبازان دریافت نمی شود گفت: تمامی جانبازان عزیز دارای بیمه هستند و می توانند از امکانات درمانی بدون معرفی بنیاد شهید استفاده کنند. همچنین بنیاد شهید با بیمارستان های خصوصی مانند آریا، مهر و پارس هم قرارداد دارد که در صورت عدم استفاده از بیمارستان ساسان، می توانند به آنها مراجعه کنند.

وی با اشاره به عدم تفاوت خدمت رسانی بین جانبازان با درصد های مختلف، افزود: سرویس رایگان درمانی، رفاهی و  تامین وسیله جانبی که به جانباز ۷۰درصد و فرزند شهدا تعلق می گیرد، جانباز ۵درصد را هم شامل می شود و  هیچگونه محدودیت، تفاوت و سقف هزینه ای وجود ندارد.

توکلی ادامه داد: بیمارستان ساسان نیاز به آمبولانس و آژانس را نیز به صورت رایگان برای جانبازانی که بعد از ترخیص یا ویزیت سرپایی مرخص می شوند مرتفع می کند.

حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران

دکتر توکلی گفت: همواره تاکید حجت الاسلام شهیدی ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران بر این بوده است که درآمد و سود حاصل از خدمات بیمارستان، خرج بهبود خدمات و و ارتقای امکانات بیمارستان شود. به همین علت تاکنون بنیاد شهید از بیمارستان هیچ پولی به عنوان سود دریافت نکرده که این تصمیم، بسیار کمک بزرگی برای بیمارستان بوده است زیرا بدون آن ارتقای کیفیت و بهبود خدمت رسانی ممکن نبود.

رفع نیاز اعزام به خارج جانبازان با ارتقای تجهیزات و کیفیت خدمت رسانی در بیمارستان ساسان

فعالیت های سال ۹۶ بیمارستان ساسان

رئیس بیمارستان فوق تخصصی ساسان با اشاره به مهم ترین فعالیت های صورت گرفته در سال ۹۶ تشریح کرد: افزایش خدمات پزشکی، تامین رفاه، رضایت بیماران و پرسنل از جمله برنامه های بیمارستان در سال گذشته بود که در این راستا فعالیت های بسیاری همچون  بازسازی ها، تعمیرها و افزایش حقوق ها با وجود کمبود نقدینگی صورت گرفت.

وی ادامه داد: در سال گذشته، تعداد تخت های ICU از ۱۷ به ۳۲ افزایش یافت.  همچنین راه اندازی بخش تصویربرداریMRI، ساخت کلینیک فوق تخصصی سرپایی، توسعه بخش های سرپایی بیمارستان علی الخصوص بخش چشم پزشکی و فیزیوتراپی ، توسعه و به روزرسانی بخش آنژیو گرافی و آنژیو پلاستی، تجهیز بخش بیماری های خاص، برای بیماران سرطانی و تجهیز تخت ویژه شیمی درمانی و مرمت بخش های مختلف بیمارستان از جمله مهم ترین فعالیت های بیمارستان ساسان در سال گذشته در بخش ساختمانی بود.

درمان جانبازان در داخل کشور امکان پذیر است

مدیر عامل بیمارستان ساسان با تاکید براینکه با تجهیز  بیمارستان و تکمیل کادر متخصص، درمان در داخل کشور امکان پذیر است، گفت: در سنوات گذشته جانبازان برای درمان به کشور آلمان اعزام می شدند اما در حال حاضر با تجهیز بخش برونسکوپی و حضور سالیانه پروفسور اشتانسل در ایران برای ویزیت، نیازی به اعزام به خارج از کشور نیست.

وی افزودچکاپ های دوره ای  در طول سال دو الی سه بار در ۵ روز توسط پرفسور اشتانسل  آلمانی در  بیمارستان ساسان انجام می شود که حدود ۱۰۰الی۱۵۰ جانباز از سطح کشور غربال می شوند و  در نهایت برای درمان به بخش های مختلف معرفی و بستری می شوند. 

رفع نیاز اعزام به خارج جانبازان با ارتقای تجهیزات و کیفیت خدمت رسانی در بیمارستان ساسان

دکتر توکلی باشاره به اینکه مجهزترین کلینیک جانبازان شیمیایی متعلق به بیمارستان ساسان است،  گفت: یکی از موضوعات مهم درباره جانبازان، کنترل و چکاپ دوره ای است  و تعداد جانبازان شیمیایی با توجه به تفاوت شدت، متفاوت است. همچنین به منظور درمان و کنترل  ضایعات تشدید شده  چشمی، پوستی و ریوی این چکاپ های دوره ای توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران اجرا می شود.

وی درباره تعداد بیماران ویزیت شده در این بیمارستان  گفت:  سالانه ۱۲هزار نفر در بیمارستان بستری می شوند که از این تعداد بیش از ۷۰ درصد جانبازان شیمیایی هستند.  همچنین روزانه ۱۰۰۰نفر در کلینیک ها به صورت سرپایی درمان و ویزیت می شوند که از این تعداد حدود  ۲۰۰ نفر  جانباز شیمیایی هستند.

دکتر توکلی گفت: بیمارستان فوق تخصصی ساسان مجهزترین بیمارستان برای درمان جانبازان است و شامل  بخش هایی چون شیمیایی، ارتوپدی و عفونت های استخوانی و قلب می شود که  تیم های پزشکی متخصص از جراحان و روانپزشکان همه روزه در حال انجام وظیفه هستند.

ایجاد انگیزه بیشتر در پرسنل

دکتر توکلی با اشاره به اینکه نزدیک به ۳۰ درصد پرسنل از جامعه ایثارگری است، گفت ۸۱۰ نفر در بیمارستان ساسان مشغول به کار هستند که شامل ۳۴۰ نفر در گروه پرستاری و  ۳۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص می شوند. همچنین در زمینه استخدام اولویت با جانبازان و بستگان درجه یک آنان خواهد بود.

رفع نیاز اعزام به خارج جانبازان با ارتقای تجهیزات و کیفیت خدمت رسانی در بیمارستان ساسان

وی با تاکید بر اینکه رضایت بیمار در گرو رضایت پرسنل است گفت: وصول مطالبات از بیمه ها و پرداخت حق الزحمه پزشکان همچنین تثبیت منابع و پرداخت حقوق در یک روز مشخص و افزایش حق الزحمه پرستاران در حوزه رضایتمندی پرسنل از جمله فعالیت های بیمارستان در حوزه پرسنل است.

رئیس بیمارستان ساسان گفت: برای ایجاد انگیزه مضاعف بین پرسنل برای خدمات رسانی بیشتر و بهتر به جانبازان نیز پاداشی نزدیک به ۲۰۰ هزارتومان به عنوان خدمت به ایثارگر نیز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: تمام نیازهای آموزشی پرسنل در تمام بخش ها شناسایی می شود و طبق برنامه ریزی های مشخص، پرسنل برای به روزکردن اطلاعات خود در کلاس های آموزشی شرکت کرده و در پایان مورد ارزیابی قرار می گیرند.

مدیریت مشارکتی بیمارستان فوق تخصصی ساسان

دکتر توکلی ادامه داد: هیچکس در بیمارستان ساسان، به تنهایی تصمیم نمی گیرد. به این دلیل که  تصمیم گیری های جمعی تاثیرگذارتر و کارآمدتر است. در نتیجه تشکیل اتاق فکر و مشورت به همراه تیم مدیریت اجرایی، برگزاری  جلسات هفتگی بررسی مسائل و تصمیم گیری با  مدیران بخش های مختلف و مسئولین بهبود کیفیت و ایمنی و تشکیل  ۱۳کمیته تخصصی همگی در راستای این سیاست اجرا خواهند شد.

رفع نیاز اعزام به خارج جانبازان با ارتقای تجهیزات و کیفیت خدمت رسانی در بیمارستان ساسان

نحوه رضایت سنجی در بیمارستان ساسان

دکتر توکلی مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی ساسان در پایان با اشاره به نحوه رضایت سنجی گفت: کارشناسانی هر روزه به صورت تصادفی از نزدیک به بررسی مشکلات بیماران و همراهان می پردازند. همچنین به صورت تصادفی  با ۱۰درصد از بیماران ترخیص شده و یا کسانی که به صورت سرپایی در کلینیک ها ویزیت شده اند، بعد از چند روز تماس گرفته می شود و از نحوه رسیدگی و میزان رضایت این عزیزان سوال می شود که تاکنون رضایت مندی به صورت میانگین بین ۸۵تا۹۰ درصد، قرار دارد./ شهیدخبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *