طرح اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان در صحن مجلس

طرح اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان و ایثارگران از سوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

طرح اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان در صحن مجلس

خبرگزاری راست قامتان: طرح اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان و ایثارگران از سوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت الاسلام حسن نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران روز سه شنبه (۱۳ آذر)در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب اظهار داشت: امروز در رابطه با طرح استفساریه جزء ۶ بند ث ماده ۸۸ قانون برنامه پنج ساله توسعه در مورد اعطای یک مقطع تحصیلی به رزمندگان از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس دهم ادامه داد: همانطور که مطلع هستید ما این موضوع را قبلا به عنوان یک طرح به مجلس ارائه کرده بودیم اما کمیسیون اجتماعی به دلیل اینکه در برنامه ششم توسعه نمایندگان آن را مصوب کرده بودند اعلام کرد، ارائه آن الزامی ندارد و طرح رد شده بود.

نماینده ایثارگر مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: به پیشنهاد برخی از همکاران برای رفع مشکل، استفساریه ای تهیه و ارائه شد که بر مبنای آن این سوال مطرح شد. آیا رزمندگانی که ۶ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه را دارند، مانند فرزندان شاهد میتوانند از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر ازنظر حقوقی برخوردار شوند؟

حجت الاسلام حسن نوروزی در ادامه توضیحات خود خاطرنشان کرد: در روز یکشنبه ۱۱ آذر ماه در نشست کمیسیون اجتماعی، موضوع مجددا ” مطرح و قرار شد مشروط بر اینکه اگر طرح از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول گردد، درباره آن رای گیری شود.

وی تصریح کرد امروز هم در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، طرح از سوی هیئت رئیسه اعلام وصول شد و چون ۲۲ امضا برای آن وجود داشت، مشاورین حقوقی اداره قوانین مجلس شورای اسلامی، اجازه دادند که این طرح، اعلام و در آینده نزدیک در صحن علنی مطرح شود.

نماینده آزاده مجلس شورای اسلامی در پایان یاداور شد: هیئت رئیسه مجلس در پایان جلسه علنی، اعلام وصول طرح اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان و ایثارگران دارای حداقل ۶ ماه جبهه را اعلام وصول کرد. بنابراین پس از طرح آن در کمیسیون اجتماعی و ارائه گزارش به اداره قوانین، امیدواریم در آینده نزدیک در صحن علنی مجلس مطرح شود./ فاش نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *