قسم مجلس و ادعای بنیاد شهید درخصوص بودجه ایثارگران

راه های مختلفی برای کاهش هزینه های جاری وجود دارد و اگر بهانه همیشگی مسئولان در خصوص کسری بودجه را که برای فرار از پاسخگویی استفاده می کنند کنار بگذاریم، راه های تحقق واقعی صرفه جویی در هزینه ها قابل دسترسی است…

قسم مجلس و ادعای بنیاد شهید درخصوص بودجه ایثارگران

به گزارش خبرگزاری راست قامتان به نقل از فاش نیوز، با مرور مصاحبه ها و اخباری که به صورت مستقیم از قول رییس بنیاد شهید نقل قولشده است و مقایسه آنها با یکدیگر متوجه حقایقی تلخ و بسیار درد آور در مورد بودجه ایثارگران می شویم.

مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران به طور مکرر مشکلات جامعه هدف را به کمبود بودجه ارتباط می دهند در صورتی که بودجه بنیاد هر سال بطور کامل اختصاص یافته و جذب شده است. لذا اینگونه ادعاها که بودجه نداریم و قادر به خدمت رسانی نیستیم به هیچ وجه قابل قبول نیست.

اگر چه برخی موضوعات نیاز به ذکر سابقه دارد لذا برخی پیام ها به علت ذکر سوابق زیاد در موضوع و یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب و اعلام کردن مصوبات قانونی قدری طولانی هستند. برای مثال طی سال های گذشته با فرامین رهبر معظم انقلاب و اقدامات شایسته نمایندگان مجلس شورای اسلامی بودجه کامل برای خدمت به ایثارگران اختصاص یافته است. در این ارتباط در دو سال اخیر رییس بنیاد در سخنرانی های خود مبلغ بودجه تخصیصی و جذب شده را اعلام کرد که بر مبنای آن، سال ۹۶ مبلغ ده و نیم میلیارد تومان و سال ۹۷ مبلغ ۱۳ هزار میلیارد تومن بودجه بنیاد بود که صددرصد دولت تخصیص داده و بنیاد بطور کامل آنرا جذب کرده است.

در همان زمان اخبار بنیاد شهید از طریق سایت فاش نیوز منتشر و ایثارگران برای اجرا نشدن قوانین اعتراض داشتند که دوستان می توانند به آرشیو فاش نیوز مراجعه کنند. واقعیت امر این است که مسئولان به طور مکرر مشکلات را به کمبود بودجه تعمیم می دهند در صورتی طی این سال ها بودجه به طور کامل تخصیص و جذب شده است لذا اینگونه ادعاها که بودجه نداریم و قادر به خدمت رسانی نیستیم به هیچ وجه قابل قبول و مسموع نیست.

بنابر این راه های مختلفی برای کاهش هزینه های جاری وجود دارد و اگر بهانه همیشگی مسئولان در خصوص کسری بودجه را که برای فرار از پاسخگویی استفاده می کنند کنار بگذاریم، راه های تحقق واقعی صرفه جویی در هزینه ها قابل دسترسی است اما در خصوص موضوع انعقاد قرارداد با بیمه دی با انجام یک حساب سر انگشتی، اعلام بدهی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی از سوی بنیاد به هیچ وجه قابل قبول نیست زیرا صدها کارشناس بنیاد جمع نشدند که سالیانه عدد تعداد ایثارگران را در هزینه بیمه ضرب کنند و بقیه سال را بیکار باشند؟

 بنابراین ایثارگران به همین اندازه از فرافکنی مسئولان بنیاد آگاه و از نحوه پاسخ گویی بسیار شاکی و ناراضی هستند. چرا که در دوران دفاع مقدس، بنیاد جانبازان را به بیمارستان ها معرفی می کرد و بیمارستان بدون دریافت هرگونه وجه، خدمات لازم را ارائه می کرد. اما چرا اکنون پای بیمه ها را در درمان ایثارگران باز کرده اند که صدها میلیارد تومان بودجه را بدون اینکه کوچکترین اقدام مثبت برای ایثارگران انجام بدهند می بلعند و همیشه مبالغ هنگفتی نیز طلبکار هستند.

این حرف ها به هیچ وجه قابل قبول نیست، بلکه لازم است اساس کار اصلاح شود و مدیریت بنیاد به افرادی دلسوز واگذار شود که بودجه های هنگفت را به جیب بیمه ها سرازیر نکنند، بلکه بودجه را به طریق اولی برای هزینه های درمان واقعی هزینه کنند. به طور مثال امثال بنده در جامعه ایثارگری زیاد هستند که از سال ۹۳ تا اکنون موفق به دریافت هزینه عمل قلب در بیمارستان دولتی نشده ام زیرا پنج ماه اول سال ۹۳ بعد از بیش از یک سال تعطیلی بیمه تکمیلی، نمایندگان مجلس تصویب کردند پنج ماه هزینه درمان را اداراتی که ایثارگران شاغل هستند پرداخت کنند اما هرگز پرداخت نشده است.

 در ادامه نیز طی شش سال دولت تدبیر و امید فقط ۲۵۰ هزار تومن هزینه درمان بنده به حساب بانک دی واریز شده در حالیکه هزینه درمان طی هر سال حدود ۴ تا ۵ میلیون تومن، آن هم بدون انجام جراحی بود که تا این تاریخ هنوز پرداخت نشده است. یکی دیگر از مشکلات غیر قابل تحمل ایثارگران، راه اندازی تعدادی انجمن و کمپین و… است که کاملا” توسط مسئولان بنیاد ساخته شده اند تا آنها ضمن تایید آمارهای دروغین، همواره از مسئولان بنیاد تقدیر و تشکر کنند و در رسانه ها ایثارگران را از مسئولان بنیاد کاملا راضی و قدردان نشان بدهند. لذا ضروری است که مسئولان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران اینگونه انجمن های دروغین را تعطیل و به طور واقعی به درد و مشکلات ایثارگران رسیدگی کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *