مخالفت بنیاد شهید و امور ایثارگران با هرگونه کاهش سهمیه ایثارگران در کنکور

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران از مخالفت بنیاد با هرگونه کاهش سهمیه ایثارگران در کنکور خبر داد.

مخالفت بنیاد شهید و امور ایثارگران با هرگونه کاهش سهمیه ایثارگران در کنکور

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، مهدی ایزدی با اشاره به اخباری که حکایت از پیشنهاد برای حذف و یا کاهش سهمیه‌ها در کنکور دارد گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اینکه معتقد است باید برای افزایش بنیه علمی و سطح دانش ایثارگران و فرزندانشان تلاش کرد، تأکید دارد گروه‌های ایثارگری که عمر و سلامتشان را فدای کشور کردند از حقوقی که در این زمینه برایشان در نظر گرفته شده است باید برخوردار شوند.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد با اشاره به موفقیت‌های ایثارگران در عرصه‌های علمی، افزود: در حال حاضر ایثارگران زیادی بدون استفاده از سهمیه کنکور وارد دانشگاه می‌شوند و فقط چند درصد از ایثارگران از سهمیه استفاده می‌کنند که تأکید داریم این سهمیه باید حفظ شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد برای حفظ سهمیه ایثارگران از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و در این زمینه با نمایندگان مجلس، کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها به ویژه فراکسیون شاهد و ایثارگران مجلس برای مخالفت با کاهش سهمیه ایثارگران رایزنی خواهد شد./ایثار

۳ دیدگاه

 1. سلام با تشکر از زحمات شما برای احقاق حقوق جانبازان وایثارگران لازم است با حرکت خزنده حذف وبه حاشیه راندن نیروهای ارزشی انقلاب که در لفافه های به ظاهرکارشناسی واز زبان کسانی بیان میشود که هیچگاه دستی بر آتش نداشته کینه های خود از انقلاب را بر سر پاکترین اقشار این مرز وبوم خالی میکنند بشدت مقابله کرد.جدید ترین موضوعی که مطرح میکنند حذف سهمیه های ایثارگران در آزمون ورودی دانشگاه ها میباشد واین در حالی است که به گواهی آمارهای اعلامی از متولیان امر هیچگاه ظرفیت این سهمیه ها بطور کامل محقق نگردیده است وپیشنهاد میشود علاوه بر استدلالات حقوقی برادرانی نظیر جناب آقای یوسف مجتهد وهماهنگی با معدود نمایندگان ومسئولان ارزشی جامعه ایثارگری کشور به صورت یکپارچه عکس العمل قاطع نشان داده تا جلوی موج سواری برخی از مدیران ومسئولانی که از فضای متشنج اعتراضات اخیر سوئ استفاده میکنند گرفته شود وپیاده سازی اینگونه حرکات در نطفه خفه شود.واین در حالی است که هنوز هم در عرصه های مختلف دفاع از کشور همین جوانان ایثارگر وخانواده های صبور آنان هستند که با بذل جان خود ویا مصدومیت های جنگی باعث ابقای حضور برخی مسئولین ضد ارزشی شده اند.ای کاش این افراد یکبار هم که شده درصحنه های مهیب دفاع ارز کشور حضور داشته وطعم تلخ ترکش وگلوله وموج انفجار را در بدن واعصاب خود میچشیدند ومیدیدند که خانواده های این عزیزان چه صدماتی را متحمل شده اند.ودریغ واسف از ناسپاسی متولیانی که به ناحق مناصب را بر شانه های خمیده جامعه ایثارگری کشور اشغال نموده اند.

 2. با سلام
  متاسفانه اعلام خبر مخالفت مسیولین بنیاد تاثیری برکاهش سهمیه ایثارگران ندارد.بنیاد اگرمی خواست کاری کند قبل از ارجاع طرح به شورای عالی مخالفت خود را به آن شورا اعلام می کرد.
  ضمنا مسیولین بنیاد اگر راست می گفتند پس از ۲۳ سال حقوق حالت اشتغال جانبازان ازکارافتاده برخلاف ماده ۳۸ به صورت ناقص پرداخت نمی شد به طوری که جمع حقوق حالت اشتغال جانباز ۳۰ درصد فوق دیپلم کمتر از بازنشسته نیروی انتظامی زیر دیپلم است.
  لطفا در سایت قراردهید.

 3. با سلام
  اینجانب یکی ازجانبازان ۳۰ درصد جنگ ایران هستم که از سال ۱۳۷۵ تحت پوشش حالت اشتغال بنیاد هستم. پس از گذشت بیش از ۳۱ سال از پایان جنگ وبیش از ۲۳ سال از کارافتادگی هنوز به صورت علی الحساب حقوق می گیرم.

  خوشبختانه یا متاسفانه طرح حذف کلیه سهمیه هاازقبیل هیات علمی و ایثارگران و رزمندگان وغیره از سوی وزرای بهداشت و علوم به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شد واحتمالا کنکور۹۹ ویا سال بعد سهمیه ایثارگران لغو ویاتغییرفاحش نسبت به سال ۹۸ داشته باشد.
  معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد به جای اینکه ازسوی دیوان عدالت ویا سازمان بازرسی کل کشور مانع اقدامات خودسرانه وخلاف قانون ایثارگران دو وزیر مذکورشود جریان را رسانه ای کرده است…….بگذریم
  خواهشمندم در سایت درج شود.
  باتشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *