مخالفت مجلس با محدودیت سهمیه سردفتری ایثارگران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ایجاد محدودیت برای سهمیه سر دفتری ایثارگران مخالفت کرد.

مخالفت مجلس با محدودیت سهمیه سردفتری ایثارگران

 خبرگزاری راست قامتان: نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه (دوم آبان ماه) در هنگام بررسی طرح اصلاح بند (چ) ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه بر سهمیه قانونی سر دفتری ایثارگران تاکید کرد.

بر اساس ایاین گزارش حجت الاسلام حسن نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس دهم تاکید کرد: امروز در صحن علنی مجلس طرح یک فوریتی اصلاح بند (چ) ماده ۸۸ قانون برنامه توسعه مورد بحث و بررسی نمایندگان مجلس قرار گرفت.

بر اساس این طرح کلمه «مرکز مشاوران قوه قضاییه» از ماده ۸۸ از برنامه ششم توسعه حذف شود.

وی افزود: در ماده ۸۸  برنامه ششم توسعه آمده است:

کانون سردفتران، مرکز مشاوران و وکلا، ۳درصد از سهمیه خود را به جانبازان، آزادگان و فرزندان آنها اختصاص دهند. اما برخی از نمایندگان می خواستند به بهانه و مسائلی دیگر، بحث کانون مشاوران را حذف کنند و استدلال آنها این بود که باید به همان ۲۰درصد سهمیه ای که در ماده ۵۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران وجود دارد، برگردد.

وی ادامه داد: اما نمایندگان ایثارگر با این طرح مخالفت کردند و مجلس دهم از این طرح استقبال نکرد و در حقیقت ۳۰درصدی مرکز مشاوران قوه قضاییه ابقا شد.

به گفته رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس دهم یک فوریت این طرح در مورخ سوم دی ماه سال ۱۳۹۶ به تصویب نمایندگان مجلس رسیده بود و پس از مطرح شدن در جلسه علنی امروز در مورد کلیات آن از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد./فاش نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *