مسکن ۳ هزار نفر از ایثارگران لرستانی تامین می‌شود/تکمیل پروژه ساماندهی گلزار شهدا

زرینجویی، سرپرست بنیاد شهید لرستان با اشاره به تامین مسکن ۳ هزار نفر از ایثارگران لرستانی گفت: گلزار شهدای استان با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی امسال تکمیل می شود.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، به نقل از  سفیر افلاک، محمود زرینجویی صبح امروز در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان اظهار داشت: موفقیت در مدیریت فرهنگ کشور، موفقیت انقلاب را به دنبال دارد و جامعه مانوس با فرهنگ ایثار و شهادت، توقف نخواهد داشت.

وی با اشاره به این که پیشرفت های کشور از برکات جهاد و شهادت در راه خداست افزود: با الهام از فرهنگ شهادت می توان در هر برهه ای موفق شد و امروز در حالی که دشمن با تحریم ها قصد فشار مضاعف به مردم را دارد اما با الهام از فرهنگ ایثار و شهادت و با ایثار اجتماعی و تاب آوری ملت ایران همچنان سرافراز و موفق این انقلاب را پیش می برد.

سرپرست بنیاد شهید لرستان تصریح کرد: با شیوع کرونا مدافعان سلامت برای خدمات رسانی اقدام کردند و با تاسی از فرهنگ ایثار و شهادت برای کاهش مشکلات گام برداشتند و تعدادی از مدافعان سلامت تاکنون به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به مصوبات جلسه گذشته عنوان کرد: با توجه به این که برخی از مراسمات در گلزار شهدا صورت می گیرد ضروری است تا نسبت به حفظ و نگهداری و فضاسازی لازم صورت گیرد.

زرینجویی با اشاره به طرح سپاس گفت: تجلیل و سرکشی از خانواده شهدای سلامت، در دستور کار است و با توجه به شرایط کرونا می توان از طریق تماس تلفنی با خانواده های شهدا در ارتباط بود.

وی به استخدام سهمیه ایثارگران اشاره و بیان کرد: کمیته ای در این راستا تشکیل شده و سهمیه جذب ایثارگران پیگیری شود اما هنوز این امر محقق نشده است و جذب یکی از مشکلات ایثارگران استان است.

سرپرست بنیاد شهید لرستان خاطرنشان کرد: کاشت درخت به تعداد شهدا و فعال بودن کمیته های کنگره ۶۳۰۰ شهید که در آینده برگزار می شود از دیگر مصوبات جلسه گذشته بود.

وی با اشاره به نصب المان های شهدا افزود: در ساختمان های اداری قرار بود برای نصب المان شهدا با همکاری بنیاد شهید اقدام شود و همچنین با توجه به این که تصاویر شهدا در معابر وضعیت خوبی نداشته و نیاز به نوسازی دارند لازم است اعتباری لحاظ شود تا این تصاویر شهدا تعویض شوند.

زرینجویی تصریح کرد: همچنین لازم است مکانی به یاد شهدای جاوید الاثر در گلزار شهدا در نظر گرفته شود تا خانواده های انها بتوانند با حضور در این مکان آرام شوند. با توجه به این که در روستاها طرح هادی در حال اجراست قرار شد المانی برای شهدای روستاها در نظر گرفته شود که در میدان روستا به یاد شهدای روستا نصب گردد.

وی با اشاره به موزه شهدای دانش آموز بروجرد خاطرنشان کرد: یکی از مدرسه های کشور که در دفاع مقدس مورد تعرض دشمن قرار گرفت و بمباران شد دبستان فیاض بخش و امام حسن مجتبی(ع) بروجرد بود که ۶۸ دانش آموز به شهادت رسیدند و فضای پشت مدرسه هزار متر است که نیمی از آن مسقف است و طی مکاتبات صورت گرفته اقداماتی برای راه اندازی موزه شهدای دانش آموز صورت گرفته که این موزه راه اندازی شود.

سرپرست بنیاد شهید لرستان به قرارداد بنیاد شهید و استانداری برای ایجاد دو هزار و ۵۰۰ اشتغال خانواده ایثارگران در استان اشاره و اظهار داشت: این برنامه با هدف تامین اشتغال ایثارگران جویای کار بود که فراهم کردن شرایط برای هزار و ۵۰۰ خوداشتغالی، جذب ۳۰۰ نفر از ایثارگران در ادارات، استخدام ۷۰۰ نفر از ایثارگران در کارگاه های تابعه، تخصیص ۳۰ درصد از سهمیه صدور مجوز غرفه  ها از مهمترین برنامه اشتغال در این راستا بود. استانداری به کلیه دستگاه های مشمول ابلاغ کند تا نسبت به ۲۵ درصد استخدامی ها به ایثارگران اقدام کنند.

وی با اشاره به تامین مسکن ۳ هزار نفر از ایثارگران تصریح کرد: این افراد تاکنون از مزایا و خدمات در بخش مسکن استفاده نکرده اند.

زرینجویی از تکمیل گلزا شهدای استان خبر داد و گفت: گلزار شهدایی که در استان بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان سال تکمیل می شوند که در این راستا ۹۰۰ مزار شهید در استان ساماندهی نشده اند. بر اثر سیل سال گذشته تعدادی از قبور مطهر شهدا در معمولان دچار مشکل شد و ۳۳ مزار شهید در معمولان در معرض ریزش هستند که لازم است بودجه ای در این راستا در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *