مشمولین ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

خبرگزاری راست قامتان: ماده ٢١ قانون جامع خدمات رسانی صرفا برای استخدام است یعنی افراد بیکار واقعی مشمولان این ماده قانونی هستند و بنابراین قانون شامل کسی که شاغل است یا بدون استفاده از سهمیه ۲۵ درصد استخدام شده است نمی شود.

مدیرکل اشتغال و کارافرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد مشمولین ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی و تبدیل وضعیت کسانی که ابتدا به صورت شرکتی و سپس به صورت قراردادی در ادارات دولتی مشغول به کار شده اند گفت: ماده ٢١ صرفا برای استخدام است یعنی افراد بیکار واقعی مشمولان این ماده قانونی هستند و بنابراین قانون شامل کسی که شاغل است یا بدون استفاده از سهمیه استخدام شده است نمی شود.

وی در مورد انواع روابط استخدامی در ادارات توضیح داد: رسمی، رسمی آزمایشی، پیمانی، قراردادی، شرکتی، کارگر ثابت، کارگر و … انواع روابط استخدامی است یعنی همه کسانی که با این روابط استخدامی در ادارات مشغول به کار هستند در استخدام ان اداره به شمار می روند و امکان استفاده از سهمیه ٢۵ درصد ماده ٢١ را ندارند.

حسن زاده یاداور شد: فعلا دولت به دلیل محدودیت های شدید اعتباری امکان تبدیل وضعیت را ندارد هر چند بعضا دستگاهی ممکن است مجوز لازم را بگیرد.

وی بار دیگر تاکید کرد: همه بیکاران شاهد و ایثارگر اگر می خواهند بعد از استخدام تبدیل وضعیت شوند باید در ازمون های فراگیر دستگاه ها شرکت کنند و همانطور که اشاره شد به دلیل تعداد زیاد بیکاران فعلا به شاغلین قراردادی سهمیه ای تعلق نمیگیرد.

طبق ماده ۲۱، کلیه دستگاههای موضوع ماده ۱ این قانون مکلفند حداقل ۲۵ درصد از نیازهای استخدامی و تأمین نیروهای مورد نیاز خود را که وفق ضوابط و مجوزهای مربوط و جایگزینی نیروهای خروجی خود أخذ می کنند به خانواده های شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان یکسال و بالای یکسال اسارت، اسرا و خواهر و برادر شاهد اختصاص دهند و ۵ درصد سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و آزادگان کمتر از یکسال اسارت اختصاص دهند./حیات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *