به گزارش خبرگزاری راست قامتان، ابراهیم پاشاپور ظهر امروز در اختتامیه همایش تجلیل از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان نزاجا که توسط قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا برگزار شد گفت: طرح لبیک ۱۶ برای تکریم و تجلیل از خانواده شهدا بوده که از بهترین و پر فضیلت‌ترین طرح‌های نیروی زمینی ارتش است.

رئیس سازمان ایثارگران نزاجا در مشهد بیان کرد: چندی پیش مقام معظم رهبری گفتند جنگی رخ نمی‌دهد و مذاکره‌ای با آمریکا هم نخواهیم داشت که جنگ مدنظر ایشان جنگ مستقیم نظامی است اما ما و دشمن همواره در جبهه‌های مختلف در حال جنگ تمام عیار هستیم.

وی ادامه داد: از ابتدای پیروزی انقلاب تا اکنون با دشمنان در حال جنگ هستیم و ادامه خواهد داشت زیرا ما مستقل هستیم و می‌خواهیم مستقل تصمیم بگیریم وعمل کنیم که این اصلا برای دشمنان ما خوش‌آیند نیست.

پاشاپور با بیان اینکه امام خمینی(ره)دو عنصر ایثار و شهادت را از قیام امام حسین( ع) استخراج و پرورش داد اظهار کرد: در حال حاضر به ایثار و شهادت بسیاری نیاز پیدا می‌کنیم و با این دو عنصر حضرت امام، انقلاب را شروع و پیش بردند و بعد از انقلاب نیز با این دو عنصر خیلی از جوانان را برای مبارزه با دشمن آماده کردند.

رئیس سازمان ایثارگران نزاجا در مشهد تصریح کرد: ما اکنون به طور مستقیم با دشمن در جنگ نیستیم اما جنگ نیابتی هرگز تمام نمی‌شود و در واقع به‌صورت تمام عیار در جنگ هستیم.

پاشاپور با اشاره به‌اینکه در زمینه اقتصادی به‌شدت در جنگ هستیم که نیاز به ایثار دارد گفت: امنیت ما نتیجه خون شهدا و ایستادگی و صبر خانواده شهدا و جانبازان است.

وی یاد آور شد: در هشت سال دفاع مقدس بیش از ۴۸ هزار شهید و ۲۰۰ هزار جانباز داریم همچنین دو میلیون و ۵۰۰ هزار سرباز آموزش دیده در جنگ شرکت کردند

رئیس سازمان ایثارگران نزاجا در مشهد اظهار کرد:فعالیت دشمن در جنگ نرم این است که به وسیله خودمان بر خودمان غلبه کند و ذهن و تفکر مردم را به دست بگیرد و به سرباز پیاده نظام خود تبدیل کند.

پاشاپور خبر داد: امسال مستمری خانواده شهدای مجرد از بنیاد شهید مبلغ آن یک میلیون و ۷۲۵ هزار تومان است که در پایان ۳۰ سال شهادت این شهدا پاداش و مرخصی برای خانواده آن‌ها برابر قانون به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد و پاداش و مرخصی فقط برای خانواده شهدایی است که عائله تحت تکلف شهید بودند.