معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در برنامه فرمول ۱:

مشکلات درمانی و دارویی جانبازان به زودی با تخصیص بودجه رفع می شود

دکتر عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در برنامه فرمول ۱توضیحاتی در مورد مشکلات ایجاد شده درمانی و دارویی داد و گفت: مشکلات درمانی و دارویی جانبازان به زودی با تخصیص بودجه رفع می شود.

خبرگزاری راست قامتان: در برنامه فرمول یک چهارشنبه ۲۶ دیماه، برای رفع نگرانی خانواده های شهدا و ایثارگران از برخی مشکلات پیش امده برای بیمه تکمیلی و مسایل درمانی و دارویی، ابتدا یک جانباز معزز مشکلاتی را از جامعه ایثارگری بیان کرد و سپس به صورت تلفنی دکتر عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیحاتی در مورد مشکلات بیان شده عنوان کرد.

عباسپور گفت: بنیاد بر اساس ضوابط و مقررات قانونی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کند و خدمات درمانی به گونه ای تدوین و مدیریت شده که با استفاده از توان درمانی و پزشکی داخل کشور و نیز ظرفیت تخصصی و درمانی خارج از کشور تمام نیاز های پزشکی و درمانی این عزیزان رفع شود.

به بیان معاون بهداشت و درمان بنیاد، ما این خدمات را در بخش های مختلف تقسیم بندی و با توجه به اهمیت بحث درمان سعی کرده ایم رضایت حداکثری جامعه شاهد و ایثارگر را جلب کنیم که در این راستا میزان رضایت این عزیزان بر اساس نظرسنجی های انجام شده، از خدمات درمانی ۸۰ درصد بوده است.

وی جامعه تحت پوشش بیمه درمانی و تکمیلی بنیاد را ۱ میلیون ۷۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: سالانه ۳۷۰ هزار نفر از خانواده شهدا و ایثارگران بستری و جراحی می شوند و ۲۸ میلیون بار برای ویزیت، پاراکلینیک و دارو مراجعه می کنند.

دکتر عباسپور یاداور شد ما برای ارائه خدمات از توانمندی های بیمه تکمیلی استفاده می کنیم و در همین راستا طی دو سال اخیر با همکاری بیمه دی ۱۹۸۰ داروخانه و بیش از ۵۳۰ بیمارستان، ۸۰۰ ازمایشگاه و ۵۰۰ درمانگاه با لین بیمه قرارداد بسته اند که ایثارگران با مراجعه به این مراکز و بدون پرداخت هزینه از خدمات ان استفاده می کنند. به طور کلی خدمات درمانی بیمه دی در ۹۷۰۰ مرکز درمانی ارائه می شود.

وی تصریح کرد مشکلات پیش امده در حوزه درمان و دارد به بودجه برمی گردد که ما تقاضا داریم با توجه به اهتمام و نگاه ویژه دولت و مجلس، سریع تر نسبت به تخصیص ان اقدام شود./حیات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *