مقرری‌های نشست فراکسیون ایثارگران مجلس با دولت

خبرگزاری راست قامتان: محمود کریمی نماینده ایثارگر مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نتایج نشست امروز نمایندگان ایثارگر مجلس با رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران درخصوص بیمه و درمان ایثارگران و مسائل جامعه ایثارگری خاطر نشان کرد: کلیات جلسه این بود که در ابتدا مشکلات و مسائل مربوط به حوزه ایثارگران از جمله موضوع بیمه تکمیلی و درمان ایثارگران، شهریه دانشگاه ها (که پرداخت نشده و طلبی که این مراکز از دولت و بنیاد شهید پیدا کرده بودند و به خاطر آن موضوع شهریه ها را نمی پذیرند) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار داشت: همچنین درباره مسائل و موضوعات مربوط به ماده ۳۸ و ۳۹ که مرتبط با پرداختی ها به ایثارگران است و در این خصوص تبعیض آمیز عمل شده و عده ای هم هنوز تحت الشمول قرار نگرفته و تعیین تکلیف نشده اند، بحت و تبادل نظر شد.

 نماینده ایثارگر مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که در این نشست موضوعات دیگری نیز ازجمله مشکلات مربوط به والدین شهدا با سن بالا و نیازشان به پرستاری مطرح شد و اضافه کرد که مهم ترین بحث مطروحه مربوط به بیمه تکمیلی و درمان بود.

وی سپس اظهار داشت: برای این موضوع با توجه به صحبت ها و گزارشی که آقای شهیدی ارائه داد، مقرر شد که بر اساس پیگیری های مجلس و دیگر سازمان ها و دستور رییس جمهور، جلسه ای با حضور وزرای مربوط و سازمان برنامه و بودجه برای بررسی نحوه تامین منابع مالی بیمه تکمیلی و درمان ایثارگران و جانبازان برگزار و سپس اقدام شود.

 سخنگوی فراکسیون ایثارگران متذکر شد: موضوع بعدی در این نشست، بحث ماده ۳۸ و ۳۹ بود که نماینده حوزه ایثارگران در ستاد کل توضیحات لازم را ارائه داد و سردار سعیدی و محرابیان مسئولان دو صندوق حمایت از ایثارگران در ستاد کل که در جلسه حضور داشتند، توضیحاتی دادند و مقرر شد جلسه جداگانه ای برای این مورد خاص تشکیل شود و موضوع به طور مبسوط بررسی شود.

 عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی درخصوص جانبازان و رزمندگان معسر یادآور شد: با توجه به اینکه افراد بسیاری به عنوان رزمنده و جانباز معسر در کشور هستند و حدود ۹۰ هزار نفر آنها تحت پوشش قرار دارند و تعدادی نیز (در حدود ۱۰ هزار نفر) هنوز تحت پوشش قرار نگرفته اند، باید منابع آنها تامین شود و قرار شد جلسات با ساتا ادامه یابد.

 نماینده دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این میان افرادی هستند که موضوع تبصره ماده ۳۹ بودند که از طریق یگان ها تحت پوشش قرار می گیرند و مقرر شد در یک جلسه موضوع تجمیع گردد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر ما بتوانیم برای هفته آینده هیئت رییسه فراکسیون ایثارگران را هماهنگ کنیم، این جلسه را مجدد خواهیم داشت و اگر نشود موضوع به بعد از تعطیلات مجلس موکول خواهد شد.

 سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس در پاسخ به سوالی در خصوص آشتی کنان مجلس با بنیاد، اظهار داشت: بحث آشتی کنان و این ها نبود، بلکه نقطه نظرات به صورت شفاف مطرح شد؛ ولی ما منتظر این هستیم تا ببینیم بالاخره از این قول و وعده دولت موضوعی عملی می شود یا خیر؛ چرا که آقایان گفته اند که می خواهند تصمیماتی بگیرند. ما هم به آنها اجازه می دهیم که تصمیمشان را بگیرند و اعلام کنند و ان شاالله بعد از آن اقدام می کنیم.

منبع: فاش نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *