موافقت دولت با آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک‌معیشت به جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد

هیئت وزیران در اجرای تکلیف قانونی مندرج در بند (هـ) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور درخصوص پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد شغل و درآمد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، آیین نامه اجرایی آن را به تصویب رساند.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، به موجب این آیین نامه اجرایی، کمک‌معیشت موضوع این آیین نامه معادل حداکثر ۱/۶ برابر حداقل حقوق کارکنان شاغل دولت در سال ۱۴۰۰ است.
متقاضیان برخورداری از کمک معیشت موضوع این آیین نامه، می‌بایست درخواست خود را در سامانه اعلامی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت و سپس اقرارنامه محضری مبنی بر فاقد شغل و درآمد بودن را در سامانه یادشده بارگذاری نمایند و بنیاد نیز مکلف است حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از ثبت‌نام متقاضی، به منظور احراز استحقاق متقاضی برای برخورداری از کمک‌معیشت و احراز عدم اشتغال اقدام کند.

براساس آیین نامه یاد شده، بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است نسبت به برقراری کمک معیشت که میزان آن از حداقل حقوق کارکنان دولت کمتر نباشد، برای مشمولان این آیین نامه براساس درصد جانبازی، شرایط سنی، بیماران صعب العلاج و افراد مشمول دارای محدودیت های جسمی حرکتی و ضایعات غیرجانبازی و با اولویت سه دهک اول و درچارچوب اعتبارات مصوب اقدام نماید.
انتهای پیام/

یک نظر

  1. متاسفانه به وضعیت معیشتی جانبازان نیروهای مسلح هم نمیرسند بخصوص جانبازان زیر ۲۵ درصد ورزمندگان وا یثارگران بیچاره وبدبخت !!۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *