نامه جمعی از فرزندان شهید و جانباز ۷۰ درصد

برنامه پنج ساله ششم توسعه دولـت را مکلف کرده است تا تمامی فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر را در طول اجرای قانون برنامه، استخدام نماید.

متن نامه  جمعی از فرزندان شهید و جانباز ۷۰ درصد به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالی

با سلام و احترام؛

همانطور که مستحضرید در بند ج ماده ۸۷ برنامه پنج ساله ششم توسعه دولـت مکلف شده است علاوه بـر اجرای ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تبصره های آن و اصلاحات بعدی، تمام فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر را در طول اجرای قانون برنامه، استخدام نماید.

با پیگیری های متعددی که از جانب مشمولین این قانون از بنیاد شهید و سازمان اداری و استخدامی کشور به عمل آمده  با وجود اینکه قریب سه سال از زمان شروع برنامه ششم توسعه گذشته است به جز یک مورد با تعداد کم مجوز استخدامی برای اجرای این بند از قانون صادر نشده است.

لذا ما جمعی از فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان ۷۰ برای آشنایی مشمولین این قانون نکاتی  یادآوری می کنیم.

الف: اجرای این بند از قانون در قالب سهمیه و مقررات وضع شده در قانون مدیریت خدمات کشوری نیست بلکه تکلیفی برای دولت است که فارغ از همه مقررات وضع شده تا کنون، نسبت به این استخدام در طول برنامه ششم اقدام نماید. بدیهی است نتیجه نهایی این قانون این است که در پایان برنامه ششم توسعه هیچ فرزند شهید و فرزند جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر نباید بیکار باشد.

ب: در این مصوبه هیچ محدودیت و شرطی برای استخدام این گروه پیش بینی نشده است، لذا هیچ بهانه ای برای عدم اجرای این قانون وجود ندارد و مجلس همه بهانه ها را در اجرای این قانون از دولت و دستگاه های اجرایی گرفته است.

ج: سازمان اداری و استخدامی به عنوان متولی اجرای این قانون با تفاسیر ناصواب براساس وعده، صدور مجوز را به سال اخر اجرای برنامه موکول کرده است که اینکار در تعارض اشکار با منویات رهبر انقلاب و بند ۷ و۸ سیاست‌های کلی نظام در امور ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و جهاد و ساماندهی امور ایثارگران می باشد که در ان صراحتا خواستار اولویت دادن به ایثارگران در قوانین و آئین‌نامه‌های کشور و نیز در تخصیص و حمایت‌های دولتی  وارائه خدمات مؤثر به ایثارگران و خانواده‌های آنان در ابعاد مختلف من جمله معیشت واشتغال می باشد.

د: با اینکه هنوز اقدامی برای اجرای این بند از قانون صورت نگرفته ولی ممکن است صحبت هایی مبنی بر اجرای این بند از قانون همراه با اجرای ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی مطرح شود که  در این صورت  توجه به  دو نکته زیر ضروری است که اجرای ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی در قالب آزمون های فراگیر و با رعایت شرایط عمومی استخدام  مندرج در قانون مدیریت خدمات کشوری صورت می گیرد،

در صورتی که قانونگذار مشمولین این قانون را از شرایط عمومی استخدام  که برای سایرین اقدام می شود تفکیک کرده است. همچنین اجرای ماده ۲۱ برحسب اعلام نیاز سازمان ها صورت می گیرد و اغلب تقاضایی برای برخی رشته ها وجود ندارد و همین مساله  دانش آموختگان برخی کد رشته ها را با مشکل روبه رو می کند.

در پایان از تمامی فرزندان شهدا و فرزندان جانباز خواهشمندیم برای پیگیری این قانون، از طرق مختلف (از قبیل مراجعه حضوری یا تلفنی) با سازمان اداری و استخدامی یا بنیاد شهید، اجرای این قانون را  خواستار باشند.

با تشکر

جمعی از فرزندان شهید و جانباز ۷۰ درصد

۲ دیدگاه

  1. باسلام اینجانب در اهواز مدته ۴سال هست که در شبکه بهداشت مشغول به کار هستم و از نیروهای طرح تحول میباشم،همچنین فرزند شهید هستم و برای تبدیل وضعییتم دوبار نامه از بنیاد بردم برای دانشگاه جندی شاپور اهواز اما متاسفانه تا کنون هیچگونه جوابی به اینجانب نداده اند،،لطفا راهنماییم کنید،من باید چه کار کنم،،در ضمن نیروی شرکتی هستم

  2. باسلام اینجانب در اهواز مدته ۴سال هست که در شبکه بهداشت مشغول به کار هستم و از نیروهای طرح تحول میباشم،همچنین فرزند شهید هستم و برای تبدیل وضعییتم دوبار نامه از بنیاد بردم برای دانشگاه جندی شاپور اهواز اما متاسفانه تا کنون هیچگونه جوابی به اینجانب نداده اند،،لطفا راهنماییم کنید،من باید چه کار کنم،،در ضمن نیروی شرکتی هستم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *