نشست مفپا و معاونت حقوقی بنیاد شهید برگزار شد

معاون حقوقی بنیاد شهید: رفع مشکلات آزادگان در دستور کار است

معاون حقوقی بنیاد شهید در جلسه‌ای با حضور مسئولان مفپا تأکید کرد که رفع مشکلات آزادگان در دستور کار بنیاد است و خواهان آن هستیم تا در آینده نزدیک جلسات مختلفی برای رفع مشکلات آزادگان با حضور سایر مسئولان بنیاد شهید برگزار شود.

خبرگزاری راست قامتان: نشست هم‌اندیشی مفپا و معاونت حقوقی بنیاد شهید به منظور پیگیری مشکلات آزادگان سرافزار در محل مؤسسه پیام آزادگان برگزار شد.

در این نشست فریبرز خوب‌نژاد جانشین «مفپا» با اشاره به جایگاه آزادگان در ادبیات پایداری و همچنین نگاه مقام معظم رهبری به مقوله اسارت، گفت: آزادگان دارای هویت مستقلی هستند و نیاز است تا بنیاد شهید و امور ایثارگران آن‌ها را به‌عنوان یک میراث ارزشمند ملی پاس بدارد.

وی با انتقاد از کم‌توجهی به مسائل آزادگان در بنیاد شهید، افزود: متاسفانه در بدنه بنیاد شهید مشاور یا مدیری از آزادگان حضور ندارد و همین مسئله سبب کم‌توجهی به آزادگان شده است.

جانشین مفپا به مشکلات آزادگان نیز اشاره کرد و گفت: بنیاد شهید نیازمند آیین‌نامه‌های دقیق و صریح در زمینه حقوق آزادگان است و یکی از محل‌های اختلاف که در قانون و آیین‌نامه‌ها به‌ آن اشاره‌ای نشده است، عدم اطلاق شهید به آزادگانی است که از دنیا می‌روند.

خوب‌نژاد تصریح کرد: مسئله درمان آزادگان و موضوعات مرتبط با جانبازی آن‌ها همچنان از مشکلات مهمی است که بخشی از آن حل نشده باقی مانده است.

وی به ماده ۳۸ نیز اشاره و گفت: آزادگانی که از بنیاد شهید و ارتش مستمری می‌گیرند از مزایای این ماده محروم شده و نیاز است تا مستمری بگیران این دو نهاد نیز از مزایای ماده ۳۸ بهره‌مند شوند.

خوب‌نژاد نادیده گرفتن سنوات اسارت در قوانین را یکی از مسائل آزادگان دانست و افزود: در حال حاضر آزادگانی که جانباز هستند از امتیاز سنوات اسارت محرومند.

مهدی ایزدی معاون پارلمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران بر تسهیل و تسریع در روند مشکلات آزادگان تأکید کرد و گفت: در آینده نزدیک جلسات مختلف دیگری برای رفع مشکلات گفته شده با حضور سایر مسئولان بنیاد شهید برگزار خواهد شد.

منبع:مؤسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان

 

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *