لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان به دولت مسترد شد

 معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: با رایزنی‌هایی که در جریان است، نمایندگان مجلس اراده جدی برای رفع اشکالات و ابهام بودجه دفاعی دارند.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، سردار رضا طلایی نیک در حاشیه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس، در جمع خبرنگاران درباره بودجه دفاعی کشور گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۲۳ هزار میلیارد تومان از اعتبارات دفاعی به درآمد مازاد مربوط شده است که این نسبت از اعتبارات دفاعی برای تامین از درآمد مازاد بودجه ۹۸ دغدغه جدی ایجاد کرده است.
طلایی نیک تاکید کرد: باید اختصاص بخشی از منابع بودجه حوزه‌های دفاعی و غیر دفاعی به نسبت منطقی به منابع مازاد بودجه سال آینده وابسته شود، نه اینکه بخش قابل توجهی از اعتبارات دفاعی به بودجه مازاد وابسته شود.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد: با توجه به زمینه‌های موجود در مجلس نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ و امنیت ملی و سیاست‌خارجی اراده جدی بر رفع دغدغه فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح برای شفاف‌سازی و رفع اشکال لایحه بودجه در ارتباط با پایدار کردن اعتبارات اصلی و تقویت بنیه دفاعی را دارند.
وی گفت: اگر لایحه بودجه سال ۹۸ در مجلس شورای اسلامی با ایجاد اطمینان در ارتباط با تامین از درآمد مازاد کشور به ردیف‌های اصلی اصلاح شود در واقع به افزایش مناسبی متناسب با نیاز بنیه دفاعی کشور در بودجه سال آینده دست پیدا می‌کنیم که این زمینه در مجلس وجود دارد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی و همکاری دولت، مجلس شورای اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح موضوع بودجه ۹۸ در زمینه بنیه دفاعی با اولویت بررسی شود.
وی در ادامه به لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان اشاره کرد و گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی درباره پیش نویس لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان که در دولت مطرح است پیگیری‌ها و پیشنهادات جدیدی داشتند و بر این اساس برای بازنگری پیشنویس این لایحه و بررسی پیشنهادات جدید، با نیروهای مسلح هماهنگی‌های به عمل آمد و وزارت دفاع تقاضای استرداد پیشنویس لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان را به دولت و ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد.
طلایی نیک افزود: استرداد لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و نیروهای مسلح انجام شد تا با بررسی دقیق تر در جهت حمایت از حقوق متعلق به ایثارگران و رفع برخی ابهامات انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: در لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان هیچگونه قطع و یا کاهش حقوق وظیفه جانبازان مطرح نیست و تنها تعیین تکلیف دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط برای ارائه خدمات و پرداخت حقوق وظیفه مطرح بوده است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: برای تامین نظر ایثارگران و همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و بررسی پیشنهادات مطرح شده لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان از دولت مسترد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *