همایش پایش سلامت جانبازان شیمیایی استان فارس برگزار شد

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری دومین همایش پایش سلامت جانبازان شیمیایی استان فارس خبر داد.

همایش پایش سلامت جانبازان شیمیایی استان فارس برگزار شد

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، حمیدرضا حبیب‌اللهی با اشاره به برگزاری دومین همایش پایش سلامت جانبازان شیمیایی استان فارس گفت: این همایش در تاریخ ۹ و ۱۰ آبان با حضور تیم تخصصی متشکل از ۲ متخصص چشم، متخصصین داخلی، پوست، جراح مغز و اعصاب و روان‌پزشک در محل درمانگاه محمد رسول‌الله (ص) شیراز برگزار شد.
وی ادامه داد: برای حضور در این همایش از ۲۰۰ نفر از جانبازان استان فارس دعوت به عمل آمده بود که این عزیزان در سال‌های اخیر در خصوص پیشرفت ضایعات جانبازی مورد بررسی قرار نگرفته بودند که با توجه به تجربه قبلی و زمان‌سنجی به عمل آمده تعداد جانبازان دعوت‌شده در این برنامه افزایش داده شد.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه معاینات در روز نخست از ساعت ۹ صـبح لغـایت ساعت ۱۴ و در نوبت بعدازظهر از ساعت ۱۶ تا ۲۱ انجـام شدند، افزود: در این برنامه حـدود ۱۲۰ نفر از جانبازان معزز مورد معاینات تخصصی قرار گرفتنـد و معاینات بقیه جانبازان روز بعدی انجام گرفت.
حبیب‌اللهی افزود: از تمام جانبازان حاضر در این کمیسیون PFT (آزمون عملکرد ریه) به عمل آمد و سپس پرسشنامه کیفیت زندگی تکمیل و معاینات کامل توسط تیم تخصصی انجام گرفت و در نهایت بررسی پرونده و مدارک و مصاحبه با جانباز انجام شد.
وی در پایان گفت: خوشبختانه جانبازان از روند بررسی پرونده و معاینات رضایت کامل داشتند و مشکل و مسئله خاصی در جریان همایش مشاهده نشد. همچنین با توجه به اعلام گزارش قبلی در خصوص کمبود داروهای تخصصی چشمی، مکاتبات و پیگیری‌های لازم از طرف اداره کل درمان و توان‌بخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تأمین داروها انجام شده است.
منبع:ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *