همت بنیاد و دولت برای حل مشکل بنزین جانبازان

همکاری دولت و بنیاد شهید، مشکل سوخت ایثارگران را برطرف می کند.

عضو هیئت رئیسه امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر همکاری و مساعدت بنیاد شهید برای اختصاص سهمیه سوخت جانبازان و ایثارگران تاکید کرد.

 به گزارش خبرگزاری راست قامتان، محمدجواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا، با اشاره به مطالبات جامعه ایثارگری اظهار داشت: ما بایستی قدردان زحمات کسانی باشیم که در شرایط سخت به داد این مملکت رسیدند. ایثارگران در واقع کسانی بودند که در آن دوران برای شهادت عازم جبهه شدند. به نظر من مردم و مسئولین باید همیشه قدردان فداکاری و ایثارگری آنها باشند.

سخنگوی هیئت نطارت بر نمایندگان اضافه کرد: جانبازان و ایثارگران در واقع الگو و اسوه جوانان کشور هستند. چراکه اگر خدای نکرده روزی مشکلاتی برای این کشور به وجود بیاید، جوانان بدانند که مسئولین ایثار و فداکاری آنان را فراموش نکرده اند و از آنها همچنان حمایت خواهند کرد.

عضو هیئت رئیسه امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم یادآور شد: با وجود اینکه حدود ۳۱ سال از دوران جنگ تحمیلی سپری شده است، اما عوارض تنگ همچنان وجود دارد و رزمندگان جوان دیروز، امروز به میانسالی و پیری رسیده اند. بسیاری از آنها دچار بیماری هایی نظیر دیابت، فشار خون و مشکلات تنفسی شده اند و در شرایط آلودگی هوا متاسفانه بیماری آنها شدیدتر شده است.

نماینده مردم فسا در دور دهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر من مردم و مسئولین باید این موضوعات را درک کنند و برخوردی همانند سایر کارمندان یا بخش های دیگر جامعه با آنها داشته باشند. من احساس می کنم به عنوان یک نماینده در هر مسئله ای که میتوان به این قشر جامعه کمک کرد باید پیشقدم شد و از کمک و مساعدت به آنها دریغ نکنیم.

عضو هیئت رئیسه امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در موضوع اختصاص سهمیه بنزین به جانبازان کوتاهی شده است و این نقص از سوی دولت باید برطرف شود.

وی با اشاره به اختصاص سهمیه های بنزین به سرویس مدارس، قایق های صیادی و … از سوی دولت متذکر شد: همانطور که دولت اخیرا به این موارد توجه کرده و توجه به حقی هم هست، باید به این عزیزان ایثارگر جسمی و حرکتی که تعداد آنها نیز زیاد است باید توجه کند و سهمیه ویژه بنزین درنظر بگیرد. بنابراین خواهش من از هیئت محترم دولت و آقای شهیدی این است که به عنوان متولی عزیزان ایثارگر پا پیش گذاشته و سهمیه بنزین آنها را لحاظ کنند.

در صورتی که این موضوع احتیاج به قانون گذاری و مصوبه ای داشته باشد، مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که موانع قانونی رابرطرف کند

منبع: فاش نیوز

یک نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *